Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Melyek a magyarok "általános...

Melyek a magyarok "általános szokásai", amelyekről lerí hogy magyarok vagyunk? (a legkisebb részletekre gondolok)

Figyelt kérdés

A következő év végén ki fogok költözni az Egyesült Királyságba, azon belül is Angliába. Lehet hogy most meg fogtok kövezni, a célom tulajdonképpen az lenne, hogy senki jöhessen rá/vegye észre hogy magyar vagyok. Akármilyen furcsa, külföldön nem vagyunk túl népszerűek, nem akarom rontani az esélyeimet semmilyen téren. Melyek azok a szokásaink amelyekről lerí hogy magyarok vagyunk? (nem a kerítésépítésre gondolok....) Hanem a legapróbb részletekre. Nyugodtan lehet hazaárulónak is nevezni, hidegen hagy. Amíg harminc válaszadóból egy is kultúrált választ ír, már megérte feltenni a kérdésemet.

Köszönöm hogy elolvastátok.



#szokás #magyar szokások
2015. szept. 5. 23:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Hazádnak rendületlenűl

Légy híve, oh magyar;

Bölcsőd az s majdan sírod is,

mely ápol s eltakar.


A nagy világon e kivűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell.


(mondjatok amit akartok de szerintem ez jelen esetben igenis normális válasz)


https://www.youtube.com/watch?v=8eW1Z4KVpp4


Amúgy meg ha pesti vagy akkor ez nem nagy kihívás. Mindenek előtt hagyj fel bárminemű poénkodással vagy viccelődéssel, olyan "humort" tanulj meg ami egyáltalán nem vicces így máris inkább angol vagy mint magyar. Válj finomabbá és ridegebbé, ugyanis a nyugat-európaiak alapjában véve ridegebbek mint a kelet-európaiak. Étkezz kevésbé erősen és kevesebb paprikát egyél. Legyél lenézőbb a szegényebb kultúrájú emberek iránt. Ja és mindenképpen helyeseld a szegényebb népek kizsákmányolását és gyarmatosítását! stb. stb.


Kellemes hazaárulást!

2015. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyesült Királyságban rengeteg a bevándorló, a mi térségünkből elsősorban lengyelek. Nagyon sok az arab, mindennapos látvány a burkás, hidzsábos nő, 4-5-6 gyerekkel. A magyarokkal van még tán a legkevesebb probléma, nem értem, miféle hátrány érne a származásodból kifolyólag. Ha tisztességesen dolgozol, adózol, betartod a törvényeket, pont ugyanúgy fognak veled bánni, mint bármelyik közép-kelet-európai bevándorlóval, azt azért remélem, nem gondolod, hogy született angolnak el tudod adni magad.

Az senkinek sem szimpatikus, ha megtagadod a gyökereidet, ha képes vagy erre a szülőhazáddal kapcsolatban, ugyan mit várhat tőled egy befogadó ország, aminek nem ismered a mélyen gyökeredző kultúráját, hagyományait, gondolkodásmódját?

2015. szept. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat, és a meglátásokat. Az előző kommentre kitérve pedig: A beilleszkedés menni fog, majd csak belejövök. Segíteni fog benne az a tudat, hogy idősen nyugdíjt kapok majd, a gyerekeim pedig nyugodtan átmehetnek majd egy utcán (akár) lila pólóban, anélkül hogy a drukkerek laposra vernék őket. Ennyit a hazáról. További javaslatok?
2015. szept. 6. 02:23
 4/13 A kérdező kommentje:

Oh, majd el felejtettem: az első kommentelőnek :)

A nyugat-európaiak ridegebbek mint a keletiek?

Fél éve úgy bánunk a menekültekkel mint ha a kutyáink lennének..... Látom te még kelet-európai vagy! Hiszen kiváló humorérzékkel rendelkezel :D

2015. szept. 6. 02:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan 10 éve élek Angliában és lehet meglepőt írok neked, de a magyarokat nem utálják az angolok. Sokszor kevernek minket a lengyelekkel vagy azt hiszik szlovákok vagyunk, amikor meg megmondja az ember, hogy magyar, akkor a legtöbb válasz ez

-hmmm. magyar.. Hol van?


Senki nem fog kinézni vagy utálni mert magyar vagy, de ha görcsösen tagadni akarod, és megjátszod magad akkor szimplán hülyének néznek majd. Az akcentusod úgyis elárulja, hogy bevándorló vagy.

Én büszkén vállalom, hogy magyar vagyok, és nem egy angol barátom jött már Magyarországra nyaralni (Imádják) Kár, hogy te ilyen ostobán állsz hozzá..Hát végül is intelligenciát nem lehet az iskolapadban megszerezni.

2015. szept. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Visszataszító,ha valaki megtagadja magát.Az valóban utálatra méltó.Ha te ere teszel kísérletet,akkor valószínűleg tényleg megutálnak majd.
2015. szept. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanulni vagy dolgozni akarsz, a papírjaidból rögtön kiderül a születési helyed.

Azt pedig, aki ilyen görcsosen ragaszkodik ahhoz, hogy angolnak nézzék, lesajnálják, a háta mögött meg kinevetik.

Én nem Angliában élek, de már nagyon régen jöttem ki egy másik nyugati országba, és láttam már ilyen magyarokat. Ennek sosincs jó vége, saját maguk alatt vágják a fát.

Nem a származásod letagadásával, hanem eredményes munkával, és jó alkalmazkodó-képességgel kell kivívnod a megbecsülést.

2015. szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hm... lássuk csak. A magyarok például előszeretett uzsonnáznak a tömegközlekedési eszközökön, valamint, amikor reggel mindenki magába merül a buzsokon, a magyarok képesek három órát is végigbeszélgetni, ráadásul folyton panaszkodnak, mert mindig találnak valamit, amin lehet. Ha máson nem, azon, hogy a szabadstrandon valaki oda tette a táskáját, ahova ő ülni szeretett volna, vagy azon, hogy túl sok departure szobát kell megcisnálni a szállodában, ahol dolgozik.

Öltözködés. Nem tudom megmondani, azt inkább látni kell, de az esetek 90%-ban ki tudom szűrni öltözködés alapján, hogy ki a magyar. A maradék az azoknak köszönhető, akik máshogy öltözködnek vagy pedig románok. (Egyébként a románok viselkedése hasonló, csak ők hangosabbak.)

Még egy, sok magyarnak úgy él Londonban, mintha egy magyar városban élne, nem jár el sehova, nem pubokba, de még a népszerű látnivalókat is lezavarja azzal, hogy fotózkodik a Tower Bridge és a London Eye előtt.


Két éve élek Londonban, és ezt tapasztaltam, elég sok magyart, román, lengyelt ismerek, és mind hasonlóan élnek. Szóval, ha ezeket a dolgokat elhagyod vagy nem így csinálod, könnyebb elrejtőzni, ha épp azt szeretnél. Még, egy, a magyarok nem olvasnak könyveket a metrón avgy buszon (a nagy többség nem, sőt az ingyenes újságot sem), szóval elég elbújnod egy Evening Standard mögé, és a kutya sem fogja tudni rólad, hogy magyar vagy. Plusz pont, ha érted is, amit az újság ír.

2015. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kövezlek meg, kérdező, csak szánalmasnak tartalak. Annyira látszik a kérdésedből, hogy nem önállóan véleményt formáló, felnőtt, intelligens ember vagy, csak egy média által agymosott zombi, aki még arra se képes, hogy felvállalja saját magát...Azt hiszed, jobb leszel, ha a külsőt tekintve valaki más, nem létező ember bőrébe bújsz, közben pedig pont ugyanazzal a hibával ruházod fel az istenített befogadó országot, amivel minket vádolnak: hogy származás alapján ítélnek meg embereket. :D
2015. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar a szurkolók fanatizmusa akkor ne Angliába menj mert ott ez annak a sokszorosa.
2015. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!