Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A fiatalok miért vannak...

A fiatalok miért vannak eltájolva Halloween témában?

Figyelt kérdés

Az kedvenc ünnepem és módfelett idegesítő a sok nővérke, szuperhős, mostanában népszerű filmes karakter. A csajok tudnának horror témában is szexik lenni... A jelmezek lényege a rémisztő mivoltuk lenne. Aki ismeri a Halloween eredetét az tudja miért. Dióhéjban annyit, hogy erre az egy éjszakára visszatért holtakkal elvegyüljön az ember. Összezavarják a lelkeket, hogy ki élő és ki nem. Hozzunk frászt a "szörnyekre" :D

Ez a probléma nem csak itt jellemző, ahol friss még a Halloween, hanem az USAban is már egy ideje :S

Én mindig szívesen mesélek erről a napról, az eredetéről, hogy miért faragunk töklámpást stb De nem tudok mindenkit felvilágosítani :D Honnan veszik ezt a farsangos témát? Akkor öltözzenek be pom-pom lánynak és ne most :D (kivéve ha zombi pom-pom lány!!)



2015. nov. 1. 21:33
 1/10 A kérdező kommentje:

"Az kedvenc"

Elnézést az auto correction féle hibákat nem vettem észre :D

2015. nov. 1. 21:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb fiatalt nem érdekli, miért van éppen az adott ünnepnap. A lényeg számukra, lehetőség egy közös, bolondos bulizásra.
2015. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A neten láttam egy ilyen képet, valami olyasmi felirattal, hogy ilyenkor a ribik végre úgy öltözhetnek ribinek, hogy nem nézik ki őket.

Gondolom, ez lehet. Ma mindenki, mindenhol, mindenképpen, minden áron, szexi, közönséges, ribis akar lenni.

2015. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzunk frászt a »szörnyekre«"

Elég körülnézni a tömegközlekedésen, az év 365 napjában látunk elég zombit, itt semmilyen "szörny" nem mer kísérteni (vagy nem is akar, mert minek, a feladatot elvégzik az emberek egymás közt).


Valakinek az idegesítő, hogy az angolszász ünnepet miért hozták be Magyarországra. De nézd meg akár a Karácsonyt. A magamutogató fogyasztói társadalom ünnepévé nőtte ki magát.

Ma már az ünnepek eredete vajmi kevés embert érdekel - sajnos.

2015. nov. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szeretnek jelmezt ölteni, de kevesen akarnak rondák és ijesztőek lenni. Az "ünnep" meg igazából a kutyát sem érdekli. Így lett belőle olyan farsangféle.
2015. nov. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai gyerekek sem feltétlenül ijesztő karakternek öltöznek be. Van köztük űrhajós, szuperhős, és királylány is. Mindenki annak öltözik, aminek akar. :)
2015. nov. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát pont ezaz. Ki is tértem rá a kiegészítő szövegben. Nézz meg pár évtizeddel ezelőtti jelmezes csoportképeket... Na azokon tényleg az eredeti ünnep szerint működött a beöltözés.

Ez nem farsang. Az USA-ban is felhígult az egész... Ez nem arról szól, hogy minél jobb mellkidobós rózsaszín kosztüm legyen a sztárokon, hogy instagrammon pózolhassanak a rajongóknak. Vagy hogy milyen aranyos a szomszéd gyereke méhecskeként :D

De hát én vagyok a naiv, hogy azt gondoltam nem fordul ki magából minden a mai világban :D

2015. nov. 9. 18:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem érdekli őket az eredete. De sajnos az öregek is el vannak tájolva.
2016. okt. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az USA-ban már a 30-as években népszerű halloween jelmez volt a Minnie egér, szóval nem most hígult fel az egész.


Utolsó: hát igen, még mindig nem értik, hogy ez nem halottak napján van, és nem akarja elvenni a megemlékezés helyét.

2016. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Imádom, amikor egy angolszász országokban tartott ünnepre egy magyar mondja azt, hogy felhígult. :D

Itthon egyáltalán nincs hagyománya ennek, nem mindegy neked, hogy hogyan tartják rosszul, ha amúgy se kéne tartaniuk? :D Nem vagyunk mi kelta druidák.

2016. okt. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!