Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szokás még locsolkodni húsvétkor?

Szokás még locsolkodni húsvétkor?

Figyelt kérdés

Én már régóta nem szoktam, viszont most úgy jött ki, hogy ilyenkor is van barátnőm és mindenki szerint meg kellene locsolnom, de szerintem elavult szokás. Mi a véleményetek ?

Ha elmék hozzájuk locsolkodni, úgy illik, hogy meglocsolom az egész családot, vagy csak őt ?

Köszönöm az értelmes válaszokat.


2010. márc. 29. 20:29
 1/9 A kérdező kommentje:
(18/F vagyok)
2010. márc. 29. 20:30
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, most meglocsolod őt meg az anyját, ha van még női családtag, akkor őt is aztán hello. Aranyos gesztus, semeddig se tart és őket se sérted meg plusz még lehet kapsz csokitojást :D Ennyi. Amúgy én sem szeretem már ezt a locsolkodósdit meg más parfümjét magamon, de azért nem haragudnék meg, ha a barátom jönne ilyen szándékkal húsvétkor :)

19L

2010. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp locsold meg a női családtagokkal együtt.Utána eszel egyet náluk,és léphettek is.Kötelesség letudva.
2010. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szép gesztus és hagyomány, és ha még a srác verset is mond.. Hozzám mindig jönnek a fiúk és én szeretem is hogy végre ilyenkor lehet egy jót kajálni meg beszélgetni olyanokkal is akikkel esetleg egy évben csak egyszer, locsolkodás alkalmából találkozok. :D :P. Menj el és locsold meg őket feltétlenül! :)

15/L

2010. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Senkit ne locsolj meg. Gondolj arra, hogy utána hajat kell mosniuk. Ne akarj nekik pluszmunkát csinálni.
2010. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
locsold le szódásüveggel :D tavaly hozzánk pár fiú a gimibe is úgy jött, és a folyosón üldözte a lányokat... vicces volt nagyon
2010. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, én Szegeden lakok, de meg nem fordult volna a fejemben, hogy valaki elavult szokásnak tartja a locsolkodást. Nem hallattam ilyesmit se a rokonok, se az ismerősök körében.

Én egyenesen megsértődnék, ha nem locsolna meg a barátom!

19/l

2010. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Őket mindenképp locsold meg, de ha egy mód van rá vagy nagyon vizezd fel a parfümöt, vagy csak víz legyen az üvegbe. Úgyse a szagon van a hangsúly, meg egyébként is, régen a legények is vízzel locsoltak, nem pacsulival.

21.F

2010. márc. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a család minden nőtagját locsold meg :) én egy budapest környéki faluban lakom, nálunk is szokás. haverokra be is rágnék, ha nem jönnének el locsolkodni :)


22/L

2010. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!