Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mondanátok sztereotípiákat a...

Mondanátok sztereotípiákat a csehekről vagy a lengyelekről?

Figyelt kérdés

2016. márc. 11. 15:35
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia! Én a tegnapi nap érkeztem haza Lengyelországból. Amit el tudok mondani róluk, az, hogy szerintem elég konzervatív nép, visszafogottabbak , mint pl. a magyarok. Az utcán úgy közlekednek hogy vállal telibevernek, meg egymás seggébe másznak... ez nekik tök természetes, akkor is ha nagy hely van közlekedésre.. fel sem tűnik nekik...A piros lámpánál pedig 1 lengyel embert sem látsz átszaladni... türelmesen kivárják, míg zöld lesz. Ami az idegennyelveket illeti, angolul szinte alig beszélnek. Vegyünk pl egy McDonald's-ot..a fiatal csajszinek kézzel lábbal kellett elmutogatni , hogy kérnék egy bigmac-et...ami viszont a modorukat illeti, megijednek, ha nem lengyelül beszélnek hozzájuk, viszont kedvesen és megértően próbálnak válaszolni/kiszolgálni, viszont az idősebbek pl egy közértben , ha más nyelven szólalsz meg a kasszás nő simán beszél tovább lengyelül és elköszön , amig én próbáltam volna még cigit kérni tőle.. nem jött össze... :D A kocsmákban a pultosok sem beszélnek tulzottan jól angolul,de mutogatással és kedves mosolygással tudnak szolgálni :D mindent egybevéve szerintem van még hova fejlődniük, de alapvetően nem rosszabbak a magyaroknál..itt is azért bőven bele lehet kötni a magyarok viselkedésébe/modorába/ tudatlanságukba.
2016. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is nem régen jöttem vissza Lengyelországból. Valóban, ahogy az első válaszadó is írta, szinte csak lengyelül beszélnek. A karczma-ban csak is kizárólag lengyelül lehet kommunikálni, és aki nem tud lengyelül annak nagyon nehéz az országban elbodogulni. Esetleg a 4-5*-os szállodákban beszélnek idegen nyelveket(angol,német,orosz és nincs tovább). Túristák által látogatott helyeken az üzletek nevei, szolgáltatások lengyelül van kiírva. Vallásos ország, ezért a kultúrált viselkedést mindenkitől elvárják. A járdán a gyalogos közlekedésre nagyon vigyázzni kell. Lengyelországban férfi-nő, fiatal-idős udvariasságán alapszik kinek kell egymás útjából kitérni. Összességében nyugodtabbak, türelmesebbek, sokat mosolyognak, nagyon kedvesek, nagyon segítőkészek az emberek. Szeretnek szépen, csinosan öltözködni, nyáron kertészkedni, egész évben szemetelni, de a lakásban patika tisztaság van. Mindenkit megbámúlnak az utcán. A fiatal lengyel lányok olyan méllyen és mereven belenéztek a szemembe, hogy az már szinte zavarba ejtő volt. Még azt tünt fel, hogy jól bírják a hideget. A lakásban, akár melyik épületben 18-19°-nál nem volt melegebb. Hozzájuk képest a magyar lakások túl vannak fűtve.


27F

2016. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
34%
A lengyelek nagyon noob szar lolosok. Azt írják, hogy report for polák.
2016. júl. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!