Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az angliában...

Mi a véleményetek az angliában élő lengyelekről?

Figyelt kérdés
Nyilván erre csak azok tudnak válaszolni,akik maguk is kint élnek/éltek ott egy darabig. Minden érdekelne, mennyire lehetett velük kijönni, hogy beszélték a nyelvet stb. A válaszokat előre is köszönöm:)

2014. júl. 28. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az angolok nagyon utálják őket, mert túl sokan vannak.

Én nekem csak a volt szomszédaimmal volt bajom akik lengyelek voltak. Egyszerűen nem tudnak viselkedni. Egy 3 szobás lakásban éltek vagy 8-an, és minden nap hajnali 4-ig tartó bulikat csináltak. Állandóan leitták magukat a sárga földig, és az utcán folytatták a balhéikat. Sokszor kellett a rendőrséget rájuk hívni. Az utca lakóinak már elegük volt belőlük. Végül az ügynökség aki kiadta nekik a lakást, elzavarta őket.

A lengyel boltban dolgozó lengyelekkel nincs semmi bajom, ők kedvesek. a 99 pennys üzletben is jóformán csak lengyelek dolgoznak, de jó ha ketten beszélnek angolul.

Én egyébként ha idegen angolokkal ismerkedem, és bemutatkozom, mindig hozzáteszem, hogy magyar vagy, nem lengyel. Mert sokan azt hiszik lengyelek vagyunk, és jön az utálat..Így már az elején kimentem magam..

2014. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Civilizáltak. Sokkal jobbak mint az arabok.
2014. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem rengeteg lengyel munkatársam/ ismerősöm volt/van, és nem nagyon tudok róluk sajnos sok jót mondani. Akiről igen, az ő maga is rossz véleménnyel van a saját, angliában élő honfitársairól és igyekszik elkülönülni tőlük. Már jó ideje itt élek, de még mindig meghökkenek, hogy mennyire nem képesek integrálódni az országba(természetesen vannak kivételek, de inkább kevesebb,mint több). Én sem látom tökéletesnek Angliát, de mindig tisztelettel fordultam a helyiek felé, hiszen én vagyok az idegen, nekem kell alkalmazkodnom, a nyelvet megtanulnom, nem fordítva, ez az ő országuk. Rengetegszer hallottam, ahogy az angoloknak mondták, hogy ez itt már Lengyelország, pár év és az ország hivatalos nyelve lesz,jobb,ha elkezdesz lengyelül tanulni, velem is nem egyszer előfordult, hogy bár tudták, hogy magyar vagyok,de lengyelül kezdtek hozzám beszélni, aki kedvesebb is volt,az is agresszívan próbált lengyelül tanitani és még sorolhatnám. Semmi bajom nincs azzal, ha valaki büszke a származására, nyitott ember vagyok, érdekelnek a kultúrák, de ha azt érzem, hogy erőszakosan rám akarják erőltetni a kultúrájukat,úgy, hogy ők közben totál nem kiváncsiak az enyémre, attól falnak megyek. Tudod, hogy nem lehet általánosítani, de sajnos a 4 év alatt annyi,de annyi ilyennel találkoztam, hogy nem tudok velük nem előítéletes lenni.
2014. júl. 28. 18:20
 4/12 Singham ***** válasza:
24%

Igaz, még nem élek kint, de azért én is hozzászólók.

Amit leírtál kérdező, az sajnos már a honfitársainkra igaz. Ők is kimennek, nyelvtudás nélkül, utána meg siránkoznak, hogy nem érti meg őket senki se, de a nyelvet már csak azért se hajlandók megtanulni. Meg ők is valamiért elvárják azt, hogy az angolok tanuljanak meg magyarul és ne fordítva.

Ha így megy tovább mink is olyanok leszünk kint Angliában, mint ők. Sajnos.

2014. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:16

Ha nem élsz kint akkor honnan veszed ezeket a hülyeségeket?

Én kint élek lassan 10 éve, és bár azt elismerem, hogy a magyarok nem olyan összetartóak mint a lengyelek, de soha nem tapasztaltam azt, hogy a magyarok erőltetnék a magyar beszéd előnyeit, vagy kényszerítenék, hogy az angol tanuljon meg magyarul. Ezzel nagy hülyeséget írtál.

Inkább ellenkezőleg. A magyar igyekszik annyira megtanulni az angolt, hogy még az akcentusával se tűnjön ki. Én magam még most is nehezen beszéltem évekig az angolt, és mielőtt még ócsárolnál, diszlexiám, és nagyot hallásom miatt nekem több év kellett az angol nyelv elsajátításához. De soha nem mondtam senkinek, hogy tanuljanak meg magyarul, mert én képtelen vagyok angolul megtanulni beszélni.

Tény, hogy a lengyelek ha munkáról vagy szállásról van szó, akkor nagyon összetartanak.

Ha egy lengyel kijön nulla angol nyelvtudással, neki akkor is lesz munkája, mert egy kint élő honfitársa beviszi egy munkahelyre. Magyar ha nincs ismerős, rokon, akkor magára van utalva.

A magyarok zöme, akárcsak a lengyelek képesek 8-ad magukkal élni egy fedél alatt, de még így is sokkal kulturáltabban viselkednek a magyarok mint a lengyelek.

Néha a lengyelek úgy viselkednek mint otthon a cigányok. ordibálnak, szemetelnek. A legtöbb magyar aki dolgozni jött ki, aki normálisan akar élni kint az megbecsüli a helyzetét,és normálisan viselkedik.

Legközelebb ne írj olyat amiről semmit nem tudsz. Előbb tapasztald ki.

2014. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pedig utolso elottinek igaza van. Ahol én dolgozom team leader-ként, ott a "beosztottjaim" csak átmenetileg dolgoznak. Persze a rossz mukakorulmények miatt, hanem mert heti 4 nap van munka 6 órában minimálbérért és így sokan keresnek heti 6 X 8 órásat. De aki most érkezett az országba és munkát keres, annak kezdetben tokéletes. Szabadkezet kapok, hogy kiket írhatok be munkára hét elején, aztán nekik uzenetben elkuldeni. Jó, mert aki normális, ot természetesen országtol fuggetlenul szívesen látom, aki pedig olyan..., az felolem lehet magyar is, tobbet nem jon.

A lengyelekkel nekem problémám nem nagyon volt. Mondjuk hozzám általában azok jonnek, akiknek nincs ismerosuk más munkához, tehát ha maradni akarnak, akkor azért tenni kell. Két hete egy 60 év feletti lengyel holgy és egy 21 éves magyar lány dolgozott egyutt. Utolso 10 percben elkezdtuk elpakolni. Az idosebb no szó nélkul ment pakolt, kérdetem, hogy kell-e segítség, de mondta, hogy nem, nem megterhelo. Kértem a mgyart is, hogy segítsen pakolni, erre a válasz: "mé én???" mé nekem???" Egyébként én is no vagyok, hárman voltunk, tehát nem plusz munkát kértem tole. Ez nem egyedi példa. Ha látom a papíron a nevébol, hogy magyar jon, akkor már nem orulok. Jellemzoen az ondiaiak, bangladesiek szeretik leroviditeni a munkaidot, az indiaiak végigbeszélnék, a magyarra meg jellemzo, hogy "zizi".

Visszatérve a lengyelekre, nekem volt lengyel szomszédom, egy fiatal pár, dolgosok, tiszták, csendesek voltak. Magyar szomszédom is volt tobb is, volt aki szintén az elobb felsorolt jellemzokkel birt, volt amelyik meg még hajnal 2-kor is az utcán "beszélgetett" vagyis ordítozott a másikkal, hogy 2 házzal arrébb is tisztán hallottam mindent a szobámból.

2014. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Singham ***** válasza:

5-ös: Csak olvasgass kicsit a témában. :) Tele van az internet ilyen témákkal ahol vagy a magyarok panaszkodnak az én általam említett magyarokra, vagy fordítva, az általam említett magyarok panaszkodnak (,,jaj, én minek tanuljam meg a nyelvüket, stb").

Nem hiába van az, hogy sok angliai magyar, ha meghal már magyar beszédet akkor megy át az út másik oldalára. :)

Te szerintem azért nem találkoztál még ilyennel, mert 1. nem olyan régióban élsz, ahol nagyon sok a magyar 2. Nem nagyon találkozol magyarokkal.

Meg félreértettél, nem azt mondtam, hogy minden magyar csinálja azt, amit leírtam, hanem a nagy részük. Vannak még normális magyarok kint, de egyre kevesebben, meg az a kevés is nem nagyon vállalja már fel a magyarságát.

2014. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Időpont ma 14:49

Lassan 10 éve élek kint, és olyat még soha nem hallottam 1 magyartól sem, hogy minek tanuljam az angolt, miért nem ők tanulják meg a magyar nyelvet.


Amiről írtál, hogy a magyar ha magyar szót hall, inkább átmegy az út túloldalára, az nem azért van, mert nem akar angolul megtanulni. Semmi köze a nyelvhez. Inkább arról van szó, hogy sok normálisan élő magyaroknak elegük van azokból az idegen magyarokból akik le akarják húzni, hasznot akarnak belőle. Ha sokszor becsapnak, akkor egy idő után már inkább kerülőd a magyarok társaságát.

Engem is becsaptak nagyon sokszor.

De volt olyan is, hogy télen este 7-kor kopogtak. Amikor ajtót nyitottunk , vadidegen srác állt az ajtóban, hogy a közértben hallotta, hogy magyarok vagyunk, követett minket, és ugyan már fogadjuk be őt pár napra, míg munkát szerez.

Vagy rengeteg olyan eset van amikor az utcán odamennek hozzád, hogy magyar szót hallottak, jaj de jó. Van melód? Van szállásod?? kérdések szinte rögtön jönnek.


Mi például nem járunk el egyetlen egy magyar találkozóra sem ha esetleg valamelyik magyar tervez a városban. Egyszer elmentünk, és ott másról sem szólt az egész csak arról, hogy ki tud jobban angolul (és bizony volt aki 3 év kint lét után törte a magyar nyelvet, és minden második mondata az volt, hogy

"ööööö hogy is mondják magyarul azt a szót....jaj nem jut eszembe csak angolul"

Szóval élnek kint igazi bunkó magyarok, de hál istenek sok rendes magyar is van kint.

De egy biztos. Akik otthon is hangoztatják, hogy ők milyen jól élnek kint, és utálják azt is, hogy magyarok, azok elhiheted, hogy kint még a nyelvet is elfelejtenék, és csak angolul beszélgetnének.

De olyat, hogy nem tanulok angolul, tanuljon az angol magyarul nincsen.

2014. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Időpont ma 14:49

Még valamit.

Igaz nem Londonban, de olyan helyen élek ahol egyre több magyar van. Elég sok magyarral szoktam találkozni, és vannak akikkel tartom is a kapcsolatot. De évekig éltem Londonban és ott sem tapasztaltam azt hogy ilyen hozzáállásuk lenne a nyelvhez.

2014. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-as válaszolónak: Igen, ezt én is észrevettem, a magyarok ebből a szempontból meg a másik végletnek tűnnek. Sokan úgy érzem, hogy mihelyst kijönnek, szégyellik a nyelvüket, hovatartozásukat és inkább letagadják honnan valók,attól félve, nehogy leszólja őket bárki is. Ezzel az oldallal sem értek egyet, szerintem igenis ápolnia kell mindenkinek az anyanyelvét, kultúráját is, attól, hogy másik országban élünk, még nem szűntünk meg magyaroknak lenni. Itt nem műmagyarkodásra, árpás sávos bugyira gondolok, hanem pl. amit te is írtál, hogy attól , hogy megtanulunk angolul,meg elfogadjuk az itteni szokásokat, még ne felejtsük már el a saját anyanyelvünket, vegyünk a kezünkbe időnként magyar könyveket vagy hasonlók. :D Én így látom, de elfogadom, ha valaki nem ért velem egyet.:D
2014. júl. 29. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!