Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A barátom roma/cigány, a...

A barátom roma/cigány, a szülei házasságra kényszerítik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátommal lassan 9 hónapja együtt vagyunk. Az én szüleim nagyon kedvelik őt, viszont az ő szülei engem látni sem akartak, mert nem vagyok roma származású. A barátom 20 éves lesz idén, és az ő kultúrájukban szokás ilyenkor már megházasodni, amit most az ő szülei el is terveztek. Megtalálták neki a megfelelő lányt, és ő ez ellen nem tehet semmit.. Mi tévő legyek? Nagyon szeretjük egymást, de a szülei belekényszerítik egy házasságba, egy olyan lánnyal akit nem is ismer. Velem akar lenni, és én sem akarom őt elveszíteni. Hogyan lehet megmenteni egy ilyen kapcsolatot? Bármit megtennék érte és most nagyon kétségbe vagyok esve. :(( Kérlek vegyétek komolyan a kérdésemet, most igazán nincs szükségem kötözködésre... Köszönöm a segítséget!

2016. ápr. 18. 17:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%
Mi az, hogy nem tehet semmit? Ha ennyire se képes akkor keress más férfit.
2016. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Konkrétan a családja kitagadná őt.. Hidd el én tudom hogy ő bármit megtenne értem, de a családja annyira hagyományőrző és konzervatív hogy ezzel nem törődnek.
2016. ápr. 18. 17:58
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Neki kell eldöntenie ezt. Vagy a családját választja, vagy téged és akkor a családját elveszti.


Széljegyzet: ki is ilyenkor a rasszista?

2016. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy ennyi idősen biztosan a családját választja.. én 18 éves vagyok, a családommal élek még, tanulok, szóval közös élet kezdése szinte lehetetlen. Egyébként mióta együtt vagyunk egyértelmű számomra, hogy a cigányok ugyanolyan rasszisták a magyarokkal szemben, mint mi velük..
2016. ápr. 18. 18:11
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Neked semmit. A barátodnak kellene felnőtt férfiként viselkednie, és nemet mondania. Ha erre nem képes érted, illetve magáért, akkor jobb is, ha vége a kapcsolatnak.
2016. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%

"Egyébként mióta együtt vagyunk egyértelmű számomra, hogy a cigányok ugyanolyan rasszisták a magyarokkal szemben, mint mi velük.."


- A különbség csak az, hogy ha romákkal szemben az valaki, akkor "jogosan teszi", hiszen a rossz tapasztalatok igazolják, ha meg egy roma az, akkor jönnek a "na, ugye, na, ugye, bezzeg nekik szabad...".

2016. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem csak azon múlik, hogy mennyire viselkedik felnőttként, mivel születése óta belenevelték ezeket a hagyományokat. Ő szakítana ezekkel, de így hogyan, ha az egész családja ellene fordul miatta?
2016. ápr. 18. 18:25
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Szääärjátok le magasról a szüleit.


Üdv!

2016. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
A hülye családtól meg kell szabadulni.
2016. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem tartom hülyének őket, mivel náluk ez a szokás, ez a normális. Viszont azt elítélendőnek gondolom, hogy a család "jóhíre" és a konzervatív hagyományok fontosabbak a gyerekek boldogságánál. Azt megértem, hogy nem akarnak "kevert házasságot", mert azt tartják jobbnak, ha mindenki a saját csoportjából választ párt. De könyörgöm, akkor hagyják, hogy válasszon, ne ők döntsék el, mikor és kivel KELL megházasodnia.
2016. ápr. 18. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!