Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A székelyek tárgyként kezelik...

A székelyek tárgyként kezelik a nőket?

Figyelt kérdés
Az exem székely. És mindennek úgy kellett lenni ahogy ő mondja, vagy ha nem addig akaratoskodott amíg el nem érte amit akart...És ha valamire nemet mondtam neki már én voltam a makacs. És ha olyat mondtam ami nem tetszett neki rám csapott nem annyira erősen....És tiltotta hogy más férfiakkal beszéljek... Úgy viselkedett velem mint egy főnök a beosztottal, és sose bókolt,sose dícsért meg akárhogy a kedvére tettem és bókoltam neki...Végül dobtam,mert még abba is belekötött hogy nagy a hasam fogyjak le.... :////

2016. ápr. 19. 09:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Ez egész Európára jellemző volt évezredeken át, s ahol erősebben őrzik a hagyományokat, ott ez is megmaradt.

A magyar falura is jellemző napjainkban is. De egész Dél-Európában is ez tapasztalható.

2016. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem nemzetiség függő, hanem csak egoizmus és bunkóság.
2016. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem egoizmus. Egészen másról van szó.

A hagyományos családban a férfi az aki keményen dolgozik. Ő gondolskodik a család megélhetéséről, ő védelmezi a családot. Már, ha nem viszik el több évtizedre katonának. S mivel sokszor elvitték, a nagyobb fiúk is ezt a szerepet töltötték be.

Az asszony feladata volt, hogy gyermekeket szüljön és neveljen, s a fáradtan hazatérő uráról gondoskodjon.

Ez jól működött így, s csak így tudott jól működni. A férfinek azért volt meg az a kiváltsága, hogy ő dirigál, mert ő volt az - mint már írtam - aki előteremtette azt, ami az élethez kell.

Persze goromba, erőszakos férfiak mindig is voltak, s lesznek is.


Az a baj, hogy ma kettős világban élünk. A nők terhei alig csökkentek, miközben az egyenlőség nevében még dolgoznia is kell. sőt nem csak kell, de el is várják, hogy ők is érvényesülhessenek. Itt billen meg nagyon a hagyományos és a modern közötti harmónia.

2016. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Meg mikor pár napja ismertem már elkezdte, mindenről elszámoltatott hogy hol jártam, felhívott mit csinálok stb...Meg azt akarta ha majd vele élek kell neki a facebook jelszavam hogy lássa kivel beszélek...Pedig eszembe nem volt megcsalni... Meg ha vele élek átkell térnem az erdélyi ételekre......Most meg hogy azt kérte fogyjak le,pedig nincs is nagy hasam besokalltam és dobtam....


Nem tudom a többi székely hasonló e, de a nőknek nem ajánlom őket...

2016. ápr. 19. 11:29
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
És úgy gondolod hogy ez azért volt így mert ő székely volt?
2016. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

#3 amiről te írsz, az nem a hagyományos család, hanem a maradi család. Az elmaradottság nagyon makacs jószág, sokáig tartja magát ott is, ahol már semmi helye.

Kérdező, ebből a műfajból több magyar, vagy más nemzetiségű példányt találhatsz. Buta, és fogalma sincs, hogy tartson meg. Ezért fél, ha mással lát. És ezért kell azt tenned, amit ő akar, mert azt még érti valahogy. De a mit te tennél, annak a megértése komoly gondot jelent számára.

2016. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Remélem jönnek majd az ide járó erdélyiek, és eligazítanak.


De szerintem, ennek semmi köze a székelységhez. Ilyen emberek mindenütt vannak.


Milyen a családja, az anyukája?

2016. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát én sok kis faluban jártam Magyarországon de még ilyennel nem találkoztam... Én is egy falu mellett élek de ilyet még nem láttam...De lehet akadnak ilyenek minden hol nem mondtam hogy nem... A szüleit nem ismerem,de magázza őket... De hallottam már pár ilyen esetről hogy a nőkkel hogy bánnak,páran figyelmeztettek hogy ne kezdjek vele de a szerelem elvakított,de nem tudom mit szerettem benne.


Jellemzői még: Keveset beszél,tőmondatokban,van hogy csak bólint,szófukar.Idegenekkel bizalmatlan nehezen bízik meg másokban.Ha hibázik sose ismeri el. Nem tud udvarolni,bókolni... Ha valakire megharagszik arra nagyon sokáig,talán meg sem bocsát neki.De nagyon összetart a rokonaival,és ha valaki rosszat mond egy rokonára dührohamot kap. A húgával beszéltem és neki adott szinte igazat. És még azt mondta az exem hogy ha a húga férjével lennék vagy azt csinálnám amit mond,vagy fel is út le is út....

Mondom rengeteg mindenben eltérnek a magyaroktól,nem mondtam hogy minden székely ilyen, de ő azt mondta a többi is ilyen...


A (nem székelyekkel,) az erdélyi magyarokkal semmi bajom sokat ismerek és nagyon rendesek,aranyosak...

2016. ápr. 19. 18:42
 9/22 anonim válasza:
Nem kellene így általánosíts egy egész nemzetre, én ismerek rengeteg székelyt(félig én is az vagyok) és nagyonis rendesek. :) DE, bizony vannak olyan emberek,(akár székely, akár nem)akik, ahogy Te is elmondod, úgy viselkednek.
2016. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Oh, előző voltam, sajnálom, nem olvastam amit az előbb írtál.Ez esetben, neki nem kellene.
2016. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!