Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a torinói lepelnek bizonyta...

Ha a torinói lepelnek bizonytalan az eredete, akkor az egyház miért fogadja el egyértelműen szent tárgyként?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ezt én sem értem, mert még megnyalni sem lehet.:)


De pl. képeslapot, kiadványokat lehet készíteni és marketing sem rossz egy kis spiritulaitáshoz, mint potenciális kézzel fogható bizonyték. Jót tesz a turizmusnak.

2014. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
78%

Azért, amiért Keresztelő Jánosnak őrzik 12 fejét, 9 karját ujjakkal és még 14 ujjat külön.

Longinus Lándzsájának - amivel megszúrta Jézust a kereszten - annyi példányát őrzik ereklyeként, amivel egy komoly hadsereget is fel lehetne szerelni.

Minden ereklyének nyilvánított tárgy erősíti a sztorit, amire a kereszténységet felhúzták.

Plusz az ereklyéket őrző templomok mindig is zarándokok célállomásai voltak, akik rengeteg pénzt hagytak ott amerre jártak.

Szóval együtt van minden. Pénz és "bizonyíték"

A Lepel pedig túlságosan jelentős dolog ahhoz, hogy csak úgy elvessék azzal, hogy nem valódi.

2014. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

"Azért, amiért Keresztelő Jánosnak őrzik 12 fejét, 9 karját ujjakkal és még 14 ujjat külön. "


LOL milyen igaz :DD

2014. aug. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát elgondolkoztató, valószínűleg az itt leírtakban lehet a válasz.
2014. aug. 11. 00:03
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Hát mert az egyháznak kell a sok money, hogy el tudják tartani a papokat.... A sok bamba túlbuzgó mócsing, meg minden sz*rt elhisz....
2014. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csomorkány ***** válasza:
Azért, mert egyértelműen közel visz bennünket a bibliai eseményekhez: ha nem ez a valódi halotti lepel, akkor a valódi kb. így nézett ki. De a "bizonytalanság" azt jelenti, hogy akár ez is lehet a valódi.
2014. aug. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Hallottam a Lepelről egy előadást, egyetemen tartotta nálunk egy magyar kutató, aki foglalkozott vele kint évtizedeken keresztül. Valóban bizonytalan az eredete, viszont az Egyház is csak valószínűsíti, hogy Jézus halotti leple volt. Viszont ugyanannyira semmi nem bizonyítja azt sem, hogy tuti nem Jézusé volt. Nem kötelező hinni benne, az Egyház mint írtam, csak valószínűsíti, a hívőknek nem kötelező hinniük benne.

A szent tárgyak jelentősége egyébként meg abban áll, hogy a hívőt emlékezteti arra, ami mögötte van: tehát pl. a Lepel emlékeztet Krisztus halálára és feltámadására.

2014. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!