Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A japánok ruháján a tomoe-k...

A japánok ruháján a tomoe-k mit jelentenek? Ezeket ki érdemlik vagy "szentélytől" és kortól függve kapják az emberek?

Figyelt kérdés

Megadott, hogy kinek mennyi tomoe lehet a ruháján?


Egy ismerősöm azt mondta, hogy a barátságot, áldást és hűséget jelenti. Válaszokat köszönöm :)



2016. jún. 21. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam utánanézni a japán wikipédián, de nem sok információ van arról, hogy ki és hogyan használhatja. A jel eredete maga is vitatott, többféle formája létezik.


Egyes magyarázat szerint örvénylő vizet ábrázol, emiatt gyakran használják tetőcserép díszítésére, és így védi az épületet a tűztől.


Később az egyik hadisten (Hachimanjin avagy Yahata no kami) jeleként terjedt el, így fegyvereken, páncélokon is megjelent. De használatos családi címerként is, illetve taiko dobokon, és sok szentély címereként is.


Külön vita folyik arról, hogy a balra csavarodó, és a jobbra csavarodó jel mit jelent.


Arról semmit nem találtam, hogy van-e valami korlátozás a használatával kapcsolatban, de annyira elterjedt és sokoldalú, hogy valószinűleg szinte bárki rávarrhatja a ruhájára, ha úgy gondolja. Nyilván ha ez a család címere, vagy például adott szentélyhez tartozó személy ruháján van, akkor inkább hovatartozást jelöl, ha meg csak úgy ráteszik, akkor talizmán funkciója lehet.


Nem találtam róla semmit, hogy van-e valami egységes jelentése a modern japán szimbólumok között, de erről még megkérdezem japán ismerősömet is.

2016. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Megkérdeztem egy japán ismerősömet, de azt mondta, nem tudja mit jelent a jel. Azt mondta ő is, hogy gyakran látni cserépen díszként, de a tűz ellen védő jelentését sem tudta eddig.


Mondjuk az ismerősöm pont olyan ember, aki japán ugyan, de nem nagyon érdekli a japán történelem és a hagyományok. Szóval lehet, hogy mások jobban ismerik az ilyen jeleket, de ezek szerint nem annyira közismert, hogy mindenki tudjon róla.

2016. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaid! :)
2016. jún. 29. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!