Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy a divat és...

Miért van az, hogy a divat és a jó ízlés elsősorban Franciaországból és Olaszországból ered?

Figyelt kérdés

Aki ismeri ezen országok kultúráját, az tudja, miről beszélek. Szeretik az életet, vidámak, nem dolgozzák agyon magukat, nem idegbajosak, emellett nagyon sokat foglalkoznak azzal, hogy mi az, ami szép, és jó. A leghíresebb divattervezők szinte mind franciák és olaszok. Az olaszok a formatervezés nagyjai, a franciák a divat és a konyhaművészet nagyjai. És a jó ízlés. Érdemes megnézni egy francia és egy német vígjátékot. A francia komédia eredeti, általában szerelemről és vicces szituációkról szól, értenek a romantikához és a nevetéshez. A német vígjátékok egyszerű, igénytelen disznóságok, sok szexuális és altesti utalással.



Vagy újabb példaként említhetném az építészetet és a formatervezést. Aki járt már Angliában, az tudja, hogy az angoloknak egyszerűen nincs normális ízlésük és arányérzékük. Vannak vidéken ugyan szép házak, de a sorházaik egyszerűen rondák, és szerintem ugyanez igaz a londoni városképre. Minden szürke, vagy vöröstéglás, vagy sötét, mindenhova odatesznek egy üvegépületet, ahova nem illik, és mintha semmi bajuk nem lenne az efféle épületekkel:



[link]



Miért van ez így? Mi az, amit a franciák jobban tudnak, miért alakult ki ez a mediterrán térségben?


2016. jún. 21. 13:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Szintén eszembe jutottak példának az amerikai nagyvárosok, amik gyakorlatilag mind ugyanolyan, kreativitást nélkülöző egyenstílusban épültek, sakktábla-alapon és sok felhőkarcolóval és vöröstéglás épülettel, amiknek szintén angol és ír alapjai vannak.
2016. jún. 21. 13:06
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert a majmolók azt szentúl hiszik. És a reklám arról szól.
2016. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hű, én eddig azt hittem az angoloknak van ízlése, a Kisvárosi gyilkosságok és más sorozatok enteriőrjei és kertjei, meg ruhái miatt, de most elbizonytalanodtam. Viszont ilyen szörnyszülött épületeket manapság bárhol lehet fotózni. Például Budapesten is. Valószínűnek tartom, hogy Franciaországból és Olaszországból is lőhetnék ilyen képeket.
2016. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!