Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ti a magyarországi cigányokat,...

Ti a magyarországi cigányokat, ugyanúgy magyarnak tartjátok?

Figyelt kérdés

Ha igen ,miért?

Ha nem,miért?


2016. jún. 29. 16:38
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
74%
Egy magyarországi japánt, magyarországi japánnak tartok. Teljesen más kategória mint a cigányság, amelynek történelme, kultúrája összefonódik hazánkéval. De hozzá teszem, egy itt élő, dolgozó, adót fizető japánt többre tartok, mint azt a szlovák rendszámos autóval vigéckedő magyart, aki csak azt lesi mit lehetne ellopni a nemzet asztaláról.
2016. jún. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
De mi van akkor, ha egy japán néhány itt töltött év után jobban beilleszkedik a társadalomba, mint azok a cigányok, akiknek az ük-ük-ükszüleik is itt éltek? Mert általában ez a helyzet.
2016. jún. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
65%
Ez könnyen előfordulhat, viszont a helyzeten semmit sem változtat. Nevezetesen azon, hogy a magyarországi cigányság ugyanúgy része a magyarságnak mint számos más, évszázadok óta itt élő nemzetiség.Ez történelmileg így alakult. Éppen ezért mindent meg kell tenni a cigányság felzárkóztatásáért, ugyanis mást nem tehetünk, és ugyanúgy mindent meg kell tennie a cigányság felzárkóztatásáért a magyarországi cigányságnak is, mivel ők sem tehetnek mást. Ennek egyik kis lépése lehet az is, hogy nem teszünk fel olyan kérdést, hogy a magyarországi cigányok magyarok e.
2016. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%
Mi hiába teszünk meg mindent a cigányok felzárkóztatásáért, ha ők maguk nem akarnak felzárkózni. Ablakon kidobott pénz.
2016. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ennek egyik kis lépése lehet az is, hogy nem teszünk fel olyan kérdést, hogy a magyarországi cigányok magyarok e.


De szerintem nem azok. Itt élnek,de nem azok.

2016. jún. 30. 10:15
 16/24 tollbogre válasza:
92%
Igen. És te a zöldszemûeket még magyarnak tartod? Vagy az úgy már kicsit necces...az átlag magyar nem zöld szemû.
2016. júl. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

ha az anyja magyar, apja magyar, nagyszülők azok...nyilván nem mind, és nem teljesen 100%-os, akkor magyar.


ennyi.

2016. júl. 8. 14:46
 18/24 anonim ***** válasza:
tollbogre, ez egy több sebből vérző, demagóg érvelés. A zöld szeműek nem szigetelődnek el a többségi társadalomtól, nincs más kultúrájuk, más szokásaik, nem rekesztik ki a nem zöld szeműeket, és legfőképpen ők maguk is magyarnak tartják magukat.
2016. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Micsoda istentelen kérdés; de teljesen jogos!


Az érdekes, hogy pont ezen gondolkodtam, hogy vajon niért nem láttam a magyar házban, ahova néha járok, ha ingyen program van cigányokat.

Pedig vannak a városban, hallom is őket magyarul beszélni a boltokban, hallom, hogy szépen, magyarul nevelik a gyerekeiket.


Pedig a magyar házba járnak minden másféle félmagyar, és magyarul egyáltalán nem is beszélő emberek.


Ez egy szörnyű igazságtalanság, hogy itt élnek Európában évszázadok óta, és mégsincsenek otthon sehol, csak, ha beolvadnak. Ami biztos, hogy nekik nem jó.


Azt hiszem jobb, ha cigánynak tartjuk őket, vagy magyar cigánynak, erdélyi cigánynak, német cigánynak, angol cigánynak, aszerint, hogy hol él.

Vannak amerikai cigányok is, ők is összetartanak, csináltak filmeket róluk.

2016. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nyíltan le nem parasztozik, és megadja azt a tiszteletet, amit én is neki (meg persze magyar), addig magyarnak vélem. Nem fogok megpróbálni vele angolul beszélni, mintha külföldinek vélném, és ha külföldön összefutunk, akkor váltunk pár szót (magyarul), amikor felismerem.

Élő példák voltak egytől egyig.

De elég ciki volt a repülőn, mikor egy indiai srác ült mellettem, és simán elkezdtem beszélni hozzá magyarul, ő meg csak pislogott mivan. Ezek szerint lehet, hogy rasszista vagyok, mert a külleméből gondoltam, hogy érteni fog. Tudja fene.

2016. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!