Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Így lát minket egy külföldi...

Így lát minket egy külföldi ismerősöm. Valóban ilyenek lennénk?

Figyelt kérdés

Pár hónapja ismertem meg egy orosz srácot, aki cserediákként volt itt 1 évig, ma reggel ment vissza Oroszországba.

A lényeg, hogy mondta, hogy az a meglátása, hogy szerinte túl pesszimisták vagyunk, a legkisebb dolognak sem tudunk annyira örülni, mindenben csak a rosszat látjuk. Vagy volt, hogy valamiért nagyon le akarták húzni a rendőrök (pedig semmit nem csinált) és el akartak kérni tőle nem kevés összeget.

A srác szerint túl sok a romos épület, a legtöbb hely tele van szeméttel és állítása szerint még náluk is sokkal szervezettebb a közlekedés, nem hiszi el, hogy itt az emberek ennyire nem tartják be a szabályokat. Azt is észrevette, hogy annyira nem vagyunk összetartóak. Nagyon kevés olyan emberrel találkozott, aki jól tudott volna angolul, a legtöbbjük csak törte a nyelvet és éppenhogy el tudta magyarázni, hogy mi merre van. Az oktatás színvonala nem túl magas, a kaják eléggé érdekesek, a legtöbb kaja ízét elviselni sem tudta, egyáltalán nem voltak minőségiek. Az emberek lehetnének közvetlenebbek, nem pedig lenézően kell viselkedni, mert a legtöbben igenis lenézőek is bunkók voltak, amikor elmondta, honnan jött.

Szerinte sokkal többet kéne törődnünk a környezetünkkel, nyitottabbnak kéne lennünk, mivel azt vette észre, hogy a szobatársa csak beült a gép elé és egy szót sem szólt. Valamint nem kéne elítélnünk a külföldieket.

Mindenestre megmutattam neki több várost is az országból és mondta, hogy gyönyörűszép ez az ország, csak az emberek modorán kéne változtatni a leginkább. Persze találkozott kedves emberekkel, de jó lenne, ha a többiek változnának.

Azt is mondta, hogy az 1 egyetemi éve alatt azt vette észre, hogy a legtöbb diák eléggé törekvő volt és ezt jó volt látni, csak nem elég motiváltak, mert ő is tudja, hogy ebben az országban mennyire nem fizetik meg az embert, és ezért a diákoknak elég kilátástalan a jövőjük.

Mondta, hogy szabadidejében sokszor elment sétálni és sok frusztrált embert látott, alig találkozott olyan emberrel aki mosolygott. Sőt, látott párokat akik egyáltalán nem beszéltek egymással, csak a földet bámulva mentek egymás mellett vagy amikor busszal ment valahova akkor az egyik mobilozott, a másik nézett ki a fejéből.

A nyelv elég nehéz, hirtelen nem is tudná mihez hasonlítani, mert túl egyedi. Próbálgatta tanulni, de aztán inkább feladta.


Összességében ennyi amit elmondott :) Próbáltam visszaemlékezni és nagyjából sikerült összeszednem. Pusztán kíváncsiságból kérdeztem meg a véleményét és gondoltam megosztom veletek. A kérdés adott, ti is ilyennek látjátok? Szerintetek is ilyenek vagyunk?


2016. júl. 17. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eléggé. Mondjuk én akkor sem bírnék sokáig az utcán mosolyogni ha az életemen múlna. :/
2016. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Menjen ki németekhez a gazdagabb déli részekre . Szemét az áll a patakokban és az utcán is mert 2 naponta mindig elvisznek valamit a szállítók . Az étel egyhangú , az emberek vigyorognak a semmin megjátszók és együgyűek . Az oktatás igenis erős nálunk , a követelmény túl magas . A fiatalok azok akik inkább szabadabban éreznek , a többség ha nevet az utcán az részeg vagy hízelegve akar valami trógerságot . Miért ugráljuk körbe az idegent ? Miért kellene több nyelvet beszélni ? A többi ország beszéde kezdetleges és akkor is óbégatnak ha nincs okuk rá . Adjon tippeket az otthoni dolgok változtatására .
2016. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Akkor az orosz ismerősöd még nem volt Angliában.. ott bőven lát szemetet, romos épületeket, olyan házakat amit inkább barlanghoz tudnék hasonlítani leginkább... Ja, és ott 1 arcot nem fog látni, főleg mosolyogni, mert a lakosság nagy része muszlim ès az összes takarja az arcát függönnyel. És győzze megérteni a cockney/paraszt akcentust.

A közlekedésről és az iskola rendszerről nem is beszélve. Förtelem


Szerintem Magyarország fényévekkel jobb mint pl Anglia vagy éppen Oroszország. Csak biztosan irigykedett, hogy nekünk milyen jó kis országunk van ;)


(Az meg nem szègyen, hogy a magyarok többsége nem tud más nyelven, minek is kéne megtanulni valakinek, aki Magyaroszágon él?? Minek??? A túristák miatt?? Tanuljanak meg ők magyarul ennyi erővel)

2016. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van!


A romos épületeket gondolom a panelekre értette és nem a szép régi épületekre ,amik ott a Westend környékén vannak.

2016. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ne higgy neki.

Az ember olyannak látja a világot amilyen ő maga.

Figyeld meg, ha a szíved "ragyog", "mosolyog", a világ derüs, minden szép.

Ha rossz a kedved a "sz*r is kesrű".

Ő most ebben az állapotban van. Vissz kell mennie a KBAC és MAROZSEHOE világába, hát én nekem is keserű lenne GORKIJ.

2016. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!