Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Délkelet-ázsiai népek...

A Délkelet-ázsiai népek (thai, burmai, láó, vietnámi, maláj) hagyományosan kézzel esznek, vagy pálcikával, mint a kínaiak?

Figyelt kérdés

2016. okt. 9. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez egységes lett volna, de szerintem a kéz volt az elsődleges.
2016. okt. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert ha jól tudom, a legtöbbjük kultúrája az indiai és a kínai kultúra közti átmenet (a vietnámiaké inkább kínai, a malájok pedig igaz, hogy javarészt muzulmánok, viszont kulturálisan ők is Délkelet-Ázsia többi országához hasonlítanak inkább, nem a Közel-Kelethez) és a kínaiak pálcikával, az indiaiak kézzel esznek.
2016. okt. 9. 08:15
 3/5 anonim válasza:

Az általad felsorolt népek közül a maláj kivételével mindegyiknél megtalálható az evőpálcikával való evés kultúrája, bár például Thaiföldön és Myanmarban (Burma) a fogások nagy részét kanállal és/vagy kézzel eszik. Szóval ez nem egyértelmű fekete-fehér kérdés, ráadásul olvastam olyat is, hogy Kínában sem használják mindenhol, bár ugye Kína nagyon nagy ország, rengeteg különböző régióval, természetesen eltérő gasztronómiai kultúrával, szóval ez elképzelhető.


Nekem vietnami származású a feleségem, volt is szerencsém kimenni oda egyszer, ott nem láttam olyan embert (Hanoiban voltam), aki ne evett volna evőpálcikával, természetesen a levest ők is kanállal eszik, éttermekben viszont megszokott a villa, kanál, kés kombó is, főleg, ha nem csak ázsiai típusú ételeket szolgálnak fel.

2016. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vietnamban pálcikával esznek, a kézzel evést kb olyan szinten képzeld el, mint itt Magyarországon. A leveshez használnak kanalat is (porcelánkanalat), vagy csak szimplán kiisszák a levét a csészéből.
2016. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Malaj / indonez kezzel esznek :)
2016. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!