Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Japánoknál csörgő?

Emma555 kérdése:

Japánoknál csörgő?

Figyelt kérdés

A Japánoknál mi ez a csörgő dolog? Úgy értem miért hordanak maguknál csörgőt vagy csengettyűt vagy micsodát.

Valami fél babona?



2016. okt. 29. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

A japánoknál a csörgő egybeforrt a vallásukkal. A japán szentélyekben csörgő van felfüggesztve, amit megzörgetnek mielőtt imádkoznának. Úgy tartják, hogy a csörgő hangja letisztítja az imádkozó gondolatait, illetve odavonja az istenek figyelmét.


A szentélyekben árult talizmánokok is gyakran van egy kis csörgő, amelynek ugyanúgy az a feladata, hogy odahívja az isteneket illetve elűzze a rossz szellemeket. Mivel a legtöbb japán hord magánál valamilyen talizmánt, így értelemszerűen csörgő is lesz nála.


Sok japánt zavar viszont, ha a táskájára akasztott talizmán miatt minden lépésnél csireg-csörög rajta valami, ezért leszedik a csörgőt a talizmánról. Ez megengedett, de úgy tanácsolják, hogy mielőtt nekiállna mosson kezet és szájat (úgy, mint amikor a szentélybe lép), illetve mondjon el egy imát előtte és utána, hogy ne bántsa meg vele az isteneket.


Amúgy a japán csörgő eredeti ihletője a dió és a bab, amelyek száraz termése megrázva zörög. A régiek nagyon misztikusnak találtál, hogy a maghéjban található mag külön van a héjtól, mégis együtt fejlődik vele. Az első csörgőket agyagból készítették, mielőtt a fémek használata elterjedt volna.

2016. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a szép üzenetet.
2016. okt. 30. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Szivesen.


A kedves lepontozó pedig leírhatná, hogy szerinte mire jó a csörgő a japánoknak, ha más a véleménye. Én japán weboldalakon olvastam utána, és írtam le amit találtam.

2016. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

A lepontozó véleményét én is szívesen elolvasnám...

Szerintem teljesen korrekt a válasz.

2016. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hinahi válasza:
Nem értem ki pontozza le egy ilyen választ....na mind1. Amúgy köszönöm, pont most akartam kérdezni :'D
2016. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!