Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha vannak itt székelyek,...

Ha vannak itt székelyek, megmondanátok, mit jelent felétek az hogy tápos?

Figyelt kérdés
Van egy székely ismerősöm,és mindig ezzel csesztet,de sose mondja meg a jelentését.
2016. nov. 15. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tápon nevelkedett, nem pedig szopott...
2016. nov. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt most nem igen értem :D
2016. nov. 15. 20:50
 3/15 anonim ***** válasza:

#2


Ennél képletesebben, hogy magyarázzam? :D


Csecsemőkorában nem az anyja emlőiből szopta az anyatejet, hanem tápot kapott helyette. Tehát TÁPos.

Így érted? :D

2016. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen,jó na estére már elfáradt az agyam :D
2016. nov. 15. 21:14
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
A székelyek így csúfolják a csonka-magyarországiakat. Cserébe, amiért azok le-románozzák őket...
2016. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem,bár én nem szoktam őket románozni,de jogos,mondjuk én cinkelésnek veszem a részéről,csak sose mondja honnan jön ránk ez a kifejezés :D
2016. nov. 15. 21:44
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
A magyarországi magyarokra szokták ezt mondani, arra utalva, hogy - velük ellentétben - műkajákon nőttek fel, tehát elpuhultak, nem igazi kemény emberek. De olyat is hallottam már, hogy állítólag olyanra is mondják, aki nagyon ki van gyúrva, mintha szteroidozott volna.
2016. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak. De annyit hozzátennék, hogy ez valamikor a magyarországi szlengben is elég gyakori kifejezés volt. Hasonló értelemben használtuk, vagyis hogy műkaján nőtt fel, vézna, erőtlen, stb. Akkoriban inkább a falusiak szokták ezzel cinkelni a városiakat.
2016. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Pont akartam mondani, hogy szerintem ez Csonka-Honban is használatos. Nem hallom olyan gyakran, de felénk szerintem simán benne van a szókincsben. :) ( Vas megye, de nem tudom elképzelni, hogy máshol ne legyen )
2016. nov. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hehe egyszer jártam Vas megyében Szombazthelyen,de fura volt tök sokan azt mondták a körhintára hogy rignrispiel,mondjuk nekem meg azt mondták tájszólásom van :D
2016. nov. 19. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!