Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az alapja vagy eredete,...

Mi az alapja vagy eredete, akár szimbolikája annak, hogy Miku piros ruhát hord?

Figyelt kérdés

2016. dec. 10. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

A Coca cola cég.

Azelőtt zöld ruhája volt, Elzászban még ma is zöld kabátban jár.

Nézz utána a neten, sok link szól erről.

2016. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2016. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"A legkisebb lány éppen ekkor tette harisnyáját a kandalló szerű tűzhelybe száradni, és az pont bele esett."


A baj csak az, hogy a harisnyát, mint ilyet, csak a 14-15. században kezdték el hordani a nemesek, és az ilyen elszegényedett embereknek biztosan nem jutott ilyesmire pénzük.

A történet egyébként, bár sok mindenben megkérdőjelezhető, nagyon aranyos.

2016. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Ezt úgy nem a történet hitelességét vizsgálandó linkeltem, csak a piros ruha "eredete" kérdésre egy lehetséges válaszként, tehát hogy a püspöki palást, ami piros, abból lett a Mikulás piros ruhája. De ezt sem mint tény állítom, hanem mint az egyik lehetséges alapját. Vagyis a kérdésre válaszoltam. Arra a fentire ott, az eredetire, ott a zöld mezőben. Itt most mező alatt, a téglalapot értem, az alatt szót meg nem helyhatározó értelemben, mert valójában fent van, már hogy a válaszok felett. A kérdés. Az eredeti, a piros ruha eredetéről. :D :D
2016. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem igaz, hogy a coca cola miatt lett piros, valójában korábban lehetett barna, lila, vagy piros ruhája, Szent Miklóst is gyakran piros püspöki ruhában ábrázolták, bár a coca cola valóban piros színnel ábrázolta a 30-as években, és innentől kezdve általánossá vált ez a szín, dr nem a kólás cég kezdte így ábrázolni.
2016. dec. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek, hogy írtatok!
2016. dec. 11. 10:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok, miért lett 0%-os a válaszom. A világ egyik legnagyobb tévhite a kóla miatt lett piros a télapó dolog. Ha nekem nem hisztek, keressetek rá, a wikipédia is ugyanezt írja.
2016. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le. Sokan "szórakoznak" azzal, hogy másokat lepontoznak, bármit is ír.
2016. dec. 15. 14:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Ki az a Miku?

Mikulás, mint gyermekeket megajándékozó figura ugyebár a szentté avatott püspökre vezethető vissza. Nézd meg az ő hagyományos (régi, egyházi)ábrázolásait. A piros püspöki palást sem jellemző, bár előfordul. Gyakoribb a fehér palást. A fehér tisztaság szimbóluma. És érdemes megfigyelni testalkatát a hagyományos ábrázolásokon. Nem pocakos gnómalkatú (mint a csokifigurák gyakran), inkább délceg, daliás. Hogy a pirosnak adott esetben mi a szimbolikája? Ahogy az alkatát eltorzították, gondolom a többi szimbolikus jellemzőjét is.

2016. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 16. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!