Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a szimbolikája a Szilveszte...

Mi a szimbolikája a Szilveszterkor fogyasztott virslinek?

Figyelt kérdés
A babona szerint miért kell virslit enni?
2011. dec. 27. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi babona nincs benne, pusztán egyszerűen elkészíthető étel. Ha tévedek, javítson ki valaki.
2011. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor NEM kell virsli enni, csak egyszerü elkésziteni.
2011. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
én csak nemrég hallottam erről, hogy virslit esznek. felén ujévben lencsét szokás enni (leves vagy főzelék) hogy sok pénzed legyen. :D és szárnyast nem szabad, mert elrepül a szerencséd...állítólag :D
2011. dec. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a virslin, hanem a disznóhúson van a hangsúly, mert a disznó kitúrja a szerencsét. A csirke viszont elkaparja, a hal elúszik vele. Ezért kell disznóhúst enni, és a virsli tényleg könnyen elkészíthető, nem is egy nehéz étel.


Lencsét enni azért kell, mert az a pénzt jelképezi.

2011. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég sok a tévedés a szilveszteri és újévi ételszokásokkal kapcsolatban.

Szilveszterkor (éjfél ELÖTT) baromfit vagy halat kell a hagyomány szerint enni, mert azokkal elrepül illetve elúszik a régi év, minden bajával együtt, igy az új év tiszta lappal indul. Újévkor (éjfél UTÁN) disznót/malacot kell enni, mert az elöre túr tehát a jövö felé mutat. Újévkor lencsét, mákot meg rizst kellett enni, mert azok sok kis szemböl/szemcséböl állnak, és a darabok a jövö évi pénz mennyiségét jelképezik.


Ezért a szilveszteri malacvacsora nem a hagyománynak megfelölö, azt csak éjfél után illene tálalni.


Az újév elsö napja jósnapnak számitott, amit aznap csinált vagy nem csinált valaki, az úgy lesz (a hagyomány szerint) egész évben.

2011. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A virsli egy fallikus jelkép, amely a termékenységet szimbolizálja az új esztendőre.
2011. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Negyedik válaszoló vagyok. Tévedés, nem tévedés, mi így szoktuk már huszonvalahány éve, ameddig vissza tudok emlékezni. Felénk ezt mondják, és nem csak a mi családunk, hanem mindenki.
2011. dec. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert úgy néznek ki, mint az ujjak, és UJJévre azt esszük... :)))) (Á, dehogy...)
2011. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen sz*pás az újév.
2011. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!