Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ti milyen furcsa szokásokat/né...

Yabu kérdése:

Ti milyen furcsa szokásokat/népszokásokat ismertek?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam a tv-ben egy filmet a kumarikról, akik Nepálban istennőként tisztelt kislányok. Szerintem tök érdekes/furcsa hogy 3-4 évesen kiválasztanak ilyen lányokat akiket szerzetesek nevelnek, majd 10-12 éves korukban megszűnik ez a ,,státuszuk" , majd iskolába és közösségbe mehetnek, adig viszont még csak nem is tehetik le a lábukat a földre, tehát meg kell tanulniuk újra járni.

De a Kis menyasszony című sorozat is nagyon jól bemutatja a közelkeleti kultúrákat, pl még mai napig is van, hogy már gyerekként összeadják őket. Meg ha egy lánynak meghal a férje, arról csak a lány tehet, és az özvegyek ,,el vannak átkozva'' ezért nem igazán házasodnak újra...

Szerintem ezek igen érdekes dolgok, hogy mai napig milyen különös szokásokat tartanak itt-ott a világban.. szerintetek?



2016. dec. 11. 13:11
 1/5 anonim válasza:
Németországban az első hóval régen a lányok megmosták az arcukat , úgy tartották hogy ettől szépek lesznek és később fognak öregedni.
2016. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A romáknál van az , hogyha pl a lány olyannal házasodik akit a szülei nem engednek , levágják a haját és megverik , hogy megcsunyítsák és ne kelljen a fiúnak többé
2016. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érdekes szokások, bár szerintem az utóbbit hanyagolhatnák :/ van jópár ilyen ,,hülye'' szokás amivel annyira nem értek egyet, és olyan furcsa hogy általában a nőkkel függ össze, ugye ez a megcsonkítós is, meg sorolhatnám, hogy a mai napig vannak helyek ahol a nőket jobban büntetik, meg nincsennek jogaik. Pl az arab országokban is, a nők nem mehetnek egyedül, férfi kíséret nélkül az utcán, meg étteremben nem ehetnek férfiakkal, vagy meg kell várniuk amíg ők megétkeznek stb.
2016. dec. 11. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert a kumari-rendszerrel egyetértesz?

Ezeknek a szerencsétleneknek már soha nem lesz rendes életük, mert a társas viselkedésnek, az emberekkel való kapcsolattartásnak vannak olyan részei, amit gyerekkorban kell megtanulni. A kumarik emberi kapcsolatai meg ugye minimálisra vannak csökkentve, emiatt a többségük egész életében úgy viselkedik másokkal, mint az autisták.

2016. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, egy szóval se mondtam, hogy egyetértek. Ez így van, nehezen illeszkednek be utána a környezetükbe, akik eddig istenként tisztelték utána már csak szimpla barátaik, vagy annyi se. De ennél van ártalmasabb, rosszabb, érthetetlenebb szokás is, ami csak azért maradt fent, mert szokás. Semmi más okból.. na ez fájó
2016. dec. 18. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!