Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért tartják az emberek...

Miért tartják az emberek cikinek/szégyellnivalónak a néptáncot? Én például nem tartom annak, sőt.

Figyelt kérdés

2016. dec. 13. 18:31
 2/8 tip top válasza:
94%
Az olyan emberek akik cikinek tartják a néptáncot primitív,buta emberek.Ők valószínűleg nagyzolni akarnak,elrejteni ügyetlenkedésüket,butaságukat.Az én szememben pont ezt bizonyítják.Én szeretem a néptáncot,a népzenét nem csak a táncért,hanem a népdalokért is.A néptánccal megtanultam a néphagyományok egy részét.A néptánc mellett a népzene is szép,van benne tanítás,egy üzenet ami megragad,nem úgy mint egyes mostani modern zenében.(Van sok jó is,de annál több pocsék)
2016. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem tartják cikinek. Sőt, a számok azt mutatják, hogy egyre több fiatal néptáncol.


Bulizni is sokkal jobban lehet néptáncra, mint bármi másra. De ezt csak az tudja, aki szokott néptáncra is, meg másra is bulizni.

2016. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán mert el vannak hitetve, hogy a modernizáció jó, a régiség meg értéktelen. Én is ilyen hülye voltam. A parasztság az ország gerince. Ezt lerombolták, megszégyenítették, cikizték stb. Hallgatni kell Born Gergelyt, Szántait, Papp Gábort és mindjárt helyrekerülnek a dolgok. A néptánc fontos, értékhordozó.
2016. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak, akik beképzeltségből. Mert a műzene az csak jobb lehet, mint amit a nép talál ki, vagy valami ilyesmi.

Vagy félnek, hogy ügyetlenek, mert mindig csak a profi, nagyon ügyes néptáncosokat lehet látni.

2016. dec. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Itt legálabb normálisak a válaszolók. Én már 8 éve neptancolok es évről évre jobban élvezem. Csak azt tudja hogy ez mekkora élmény aki csinálja is!
2016. dec. 16. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én is 8 éve hogy már táncolok és borzasztóan szeretem egyre jobban, szerintem aki cikinek tartja az az illetőt minősíti főként, én is megkaptam már nem egyszer de nem tudok mit tenni, ha valaki ezt cikinek tartja akkor valószínűleg pont abba a kategóriába tartozik aki nem tiszteli a magyar hagyományokat és teljesen lenézi, sajnos ezen pedig nem tudsz segíteni ő így gondolja akkor legyen boldog ezzel
2016. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez kétrészes B.G. -től, érdemes megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=IvPgRAX47gI , mert valahol el kell kezdeni.
2016. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!