Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Külföldön is jellemző ez a...

Külföldön is jellemző ez a közösségekben (pl. iskolai osztály) vagy ez csak Magyarországon van?

Figyelt kérdés
Hogy aki eltér a többiektől, csendesebb, kevésbé határozott, nehezen beszél, túl unalmas és ilyesmi dolgok, akkor azt mindenképpen ki kell a közösségnek rekesztenie, sz*rrá alázni, tönkretenni lelkileg a lehető legjobban. Ezt csak a magyarok csinálják, vagy külföldön is ugyanúgy megvan a közösségeknek ez a tulajdonsága, bármelyik országról is van szó?
2017. jan. 31. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Külföldi filmekben, dokumentumfilmekben is láttam ilyet, szóval nem magyar sajátosság.

Nekem egyébként nagyon fura, mert én ahány suliba jártam, sose volt ilyen. Néha talán beszóltunk egymásnak viccesen, de sose bántottuk egymást, nem közösítettünk kis senkit. Ha valaki kicsit furább, gyengébb volt és más osztályból valaki próbált belekötni, akkor mindig megvédtük.

Max. más osztályokkal és a tanárokkal volt konfliktus. Egymást mindig megvédtük. És nem csak azt, akivel jóban voltunk, aki a legjobb barátunk volt.

2017. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Angliában sajnos ez sokkal durvábban megy. Sokszor kellett már rendőrt is hívni, sőt egyes diákok annyira önteltek, hogy a nekik nem tetsző tanárt is kizsigerelik.

Kint dolgozom egy iskolában, látom, hallom mi megy. Az itteni tanárok, kollégák elmondása szerint szinte mindenhol ez van

2017. jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amerikában ez sokkal durvább és sajnos Mo. is egyre inkább ahhoz a helyzethez közelít. Az ilyen embereknek segítség kell, és azonnali, amire az értelmesebbek bátran vállalkoznak. Erőt kell adnunk az elesetteknek, hogy felvegyék a harcot a mindennapokban, és megerősödjenek.
2017. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem az országtól függ, hanem az, hogy az a kicsit más személy hogy áll hozzá az egészhez, mennyire tud kiállni magáért, stb. Engem egészen 5. osztályig kirekesztettek, bántottak, és depressziós is lettem, aztán volt egy nagy "megvilágosodásom", hogy nem szabad mások véleményére hallgatni, és milyen hülye voltam, és átmentem egy másik iskolába, ahol nagyon jól éreztem magam, most jöttem gimnáziumba, kicsit itt is kilógok az osztályból, de nem rossz értelemben, csak úgy, hogy tudják, hogy sokat rajzolok és nem vagyok nagyon hangadó, tudják hogy rocker vagyok és hippi egyszerre, és vannak barátaim, stb. Szerintem az egész azon múlik, hogy ki mennyire fogadja el önmagát, mert ahogy magára néz, mások is úgy fognak rá nézni. Ergo nyilván minden országban így van, mert az emberek alapvetően ugyanabból vannak összerakva, de hiába minden országban, nem mindenkivel! 15/L
2017. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!