Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi alapján történik a besorolás?

Mi alapján történik a besorolás?

Figyelt kérdés

Én nagyon h...e vagyok ehhez,egy ismerősöm venne külföldi papírokkal rendelkező kocsit.Neki most nincs lehetősége gép előtt lenni,megkért nézzem már meg mennyi lenne a regisztációa adó.Találtam is kalkulátort,de nem tudom melyik osztályba illik.Aki ért hozzá megnézné nekem?Előre is köszönöm!


96-os 1,4 opel



#katalizátoros #itt a táblázat #A környezetvédelmi osztály jelzés #(kód) #A környezetvédelmi osztályt meghatározó jellemző #- katalizátor nélküli #Otto-motoros #nem szabályozott keverékképzésű
2013. jan. 24. 12:42
 1/7 A kérdező kommentje:

itt a táblázat


A környezetvédelmi osztály jelzés


(kód)



A környezetvédelmi osztályt meghatározó jellemző


0

- katalizátor nélküli, Otto-motoros,

- a jóváhagyási előírások szerint nem minősített Dízel-motoros,

- ENSZ-EGB 83.00-83.01/A vagy 49.00-49.01/A előírás szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros;


1

katalizátoros, nem szabályozott keverékképzésű, Otto-motoros;


2

- katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, Otto-motoros [kivéve a 4. osztályba sorolt

ENSZ-EGB 83.02/B. előírás (Euro-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott gépjárművet];


3

- az ENSZ-EGB 83.01/C, vagy 49.02/A előírás (EURO-I.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott,

Dízel-motoros;


4

- az ENSZ-EGB 83.02/B. előírás (Euro-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott - katalizátoros, szabályozott keverékképzésű - Otto-motoros,

- az ENSZ-EGB 83.02/C, 83.03/C, 83.03/D, 83.04/C, 83.04/D, illetőleg a 49.02/B és 51.02 előírások (EURO-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros;


5

- tiszta gázüzemű- vagy elektromos meghajtású, illetőleg

- hibrid (a gépjárművet meghajtó elektromos-, valamint Otto- vagy Dízel-motorral is ellátott)

hajtású;


6

- katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05 előírás B jóváhagyás A. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-III);


7

az ENSZ-EGB 83.05 előírás C és D jóváhagyás (A), illetőleg a 49.03 előírás I. jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros (EURO-III);


8

- az ENSZ-EGB 83.05 előírás C és D jóváhagyás (A), vagy 49.03 előírás I. jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-III);


9

- katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, az ENSZ-EGB 83.05 előírás B jóváhagyás B. szintje szerint jóváhagyott, OBD-rendszerrel ellátott Otto-motoros (EURO-IV.);


10

- az ENSZ-EGB 83.05 előírás C jóváhagyás (B) és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-IV.);


11

- az ENSZ-EGB 49.03 előírás II jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-IV.);


12

- az ENSZ-EGB 49.03 előírás III jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EURO-V.);


13

- az ENSZ-EGB 49.03 előírás IV jóváhagyás és 51.02 előírás szerinti jóváhagyási jellel, OBD-rendszerrel ellátott Dízel-motoros (EEV)


14

- a 692/2008/EK bizottsági rendelettel módosított 715/2007/EK parlamenti és tanácsi rendelet I. mellékletének 1. táblázatában meghatározott határértékek alapján jóváhagyott légszennyezésű gépkocsi (Euro 5.)


15

- a 692/2008/EK bizottsági rendelettel módosított 715/2007/EK parlamenti és tanácsi rendelet I. mellékletének 2. táblázatában meghatározott határértékek alapján jóváhagyott légszennyezésű gépkocsi (Euro 6.)


16

- az 582/2011/EU bizottsági rendelettel módosított 595/2009/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet szerint jóváhagyott gépkocsik (Euro-VI)

2013. jan. 24. 12:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen egyértelmű, vagy a 2-es, vagy a 4-es.
2013. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. jan. 24. 13:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát gyerekek ez katasztrófa Ekkora egy elb...szott országot .

Ezzel Megint csak a kispénzűeket szivatják.

Ember legyen a talpán aki eligazodik ezekben környezetvéfelni besorolásokon.Én egy régi egyhengeres dizel autót ukrajnából és fogalmam sincs hogy forgalomba tudnám e helyezni. Potyára meg nem hozom be mert rizikos.(Mivan ha itthon nem kaphat rendszámot?) holott semmivel se szennyezi jobban környezete mint egy mai 4-5 vagy akár hathengeres dizelmotor annál is inkább mivel csak egy hengere van.

2017. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

# 2/4

"""Nem teljesen egyértelmű, vagy a 2-es, vagy a 4-es."""


Szóval szerinted egy 94es 1.4es benzines autó csak euro 2es besorolást kaphat?

Ne viccelj már


Akkor azt tudod hogy megszívta.?

Magyarországon ugyanis minimum euro3 illetve attól magasabb környnezetvédelmi besorolással rendelkező gépjármű helyezhető csak forgalomba.

kizárt dolognak tartom azt amit te állitasz .

Elképzelni nem tudom hogy egy 94 es benzine opel olya sz.r állapotba legyen hogy csak euro 2es besorolást kapjon.

Eu norma szerinti károsanyag kibocsátást műszeres vizgálattal mérik. Mértéke Mg/ ..vmi .Kizárt hogy egy 94es auto csak kettes besorolást kapjon amikor 40-50éves autók simán megkapják az EURO 3-as besorolást.

2017. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@5:

Te mégis mit szívtál? Tök össze-vissza beszélsz. Az euro 3 csak a kétezres évek elején jött. Semmi köze az állapothoz, ez csak egy típusengedélyeztetési szabvány!

2017. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem szivtam semmit. Euro 3 alatt nem helyezhetsz forgalomba semmilyen import jáművet
2017. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!