Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan viselkednek Magyarorszá...

Hogyan viselkednek Magyarországon az erdélyi származásúakkal?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiköltözni Magyarországra, de előbb mindenképpen tudni szeretném, hogy mennyi az esélye annak, hogy be tudjak illeszkedni? Hogyan viszonyulnak a magyarországiak az erdélyiekhez?
2010. máj. 7. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem,ez csak rajtad múlik.Ha mindenütt hangoztatod,

hogy erdélyi magyar vagy tehát saját magadat különbözteted meg,akkor ne számíts sok jóra.Ha egyszerűen csak magyarként élsz,akkor jó helyen leszel.

2010. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Nem szándékszom hangoztatni, de azért van egy kicsi eltérés a beszédünkbe, pl. vannak szavak amiket különbözőképpen nevezünk. És kicsit izgulok, hogy ha ezt észreveszik akkor majd lenéznek, és szörnyülködve megkérdik, hogy "Huu... hogy beszélsz ember?"
2010. máj. 7. 20:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó! Én normálisan ugyanúgy vagyok az erdélyiekkel, mint bármely magyarral, ráadásul erdélyi feleséget választottam. De például a saját apám már "lerománozza" őket. Persze én ezzel nem értek egyet, de éppen ezért írom a választ, hogy értsd, attól függ kivel futsz össze. Én komálom az erdélyieket! :-)
2010. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gond, nyugi. Még Mo-n belül is vannak egyedi nyelvjárások, elég a "hírös szögödi vagy köcskeméti" nyelvjárásra gondolni.
2010. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem számít.Az erdélyiek szépen és ízesen beszélik a magyart.Sajnos hamar át fogsz térni az itteni szlengre.

De azt tudnod kell,hogy nem vagyunk egyformák.Lesz aki gyűlölni fog érte,hogy honnan jössz,és lesz,aki tisztelni.

Rajtad múlik,hogy kezeled a helyzetet.

2010. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Lesznek olyan tudatlanok, akik le fognak románozni, erre szerintem készülj fel, sajnos a saját történelmünket, kultúránkat nem ismerik ezek az egyedek.

De én például nagyon örülök, ha határon túli magyarral találkozom. Van egy Vajdasági haverom, rengeteget kérdezem az ottani életről, de ez nem előítélet, vagy ilyesmi miatt van, csak érdekel, hogy hogyan élnek ők ott, milyen a viszony a szerbekkel a mindennapokban, mi a helyzet ott a politikában, oktatásban, stb.

2010. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én székely vagyok és eddig nem volt semmi bajom belőle, ha az anyaországba mentem. Igaz nem lakni csak ismerősökhöz, kirándulni. Aki normális az normálisan fog viszonyulni, aki meg nem normális az meg nem fog normálisan viszonyulni. Ez ilyen egyszerű.
2010. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. 20:27 - szívesen elbeszélgetnék a feleségeddel. :P Ő Romániából telepedett le Magyarországra, vagy most is Erdélyben éltek?
2010. máj. 7. 20:46
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Én nagyon bírom a székelyeket. :)
2010. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A 20:27-es vagyok. Ő a 90-es évek elején jött szerencsét próbálni, aztán 1999-ben ismerkedtünk össze és Magyarországon élünk.
2010. máj. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!