Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Törökországban miért olyan...

Törökországban miért olyan népszerű a macska? Szerencseállat?

Figyelt kérdés

Amikor kint voltam, arra lettem figyelmes, hogy nagyon sok a macska, a városokban is.

Nálunk, nem sokat látni, még faluhelyen sem.


A törököknél viszont elég gyakori,ahogy én láttam.Ami nekem tetszett, hogy az izmos ,borostás török férfiak is gügyögnek a kismacskáknak.


Más országban még nem tapasztaltam, hogy ennyire kedvelt állat lenne a macska.



2017. febr. 16. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
93%
Mohamed profeta kedvelt allata volt a macska, valamint szimplan ez benne van a kulturaban. Mindenhol etetik oket, vigyaznak rajuk. Eleg gyakran latok kirakott kis menedekeket is nekik :).
2017. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

Mifelénk (Magyaroszágon) annyi a macska, hogy kertenként jut belőlük 3-4, alig van már territóriumuk, marják egymást. Egy elöl fekszik a tuja alatt, egy bejár a piros fotelba, egy meg hátul a kamránál egy rossz széket jelölt ki magának. És egyik sem az enyém ám! Ezenkívül menetrendszerint keresztüljár még másik öt... Aztán, ha felmegyek Pestre, ott is minden ötödik parkoló autó alá jut egy.


Nyilvánvaló, hogy macska mindenhol van bőven, és normális ember nem rúg bele passzióból, ettől függetlenül a törököknek az állata a szürkefarkas, nem a macska. Nem tudok róla, hogy bármivel több kötődésük lenne a macskákhoz, mint bárhol máshol a világon. Legfeljebb a kazániak meg talán Almati címerében van valami párduc, aztán ezzel ki is merült a törökség macskássága. Szerintem csak olyan helyet fogtál ki, ahol véletlenül több cica volt. A fanatikus farkasmániájukat viszont már nem győzik hova magukra tetoválni. Az nekik a szent állat.

2017. febr. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!