Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen kulturális kapcsolat...

Milyen kulturális kapcsolat van az írek és a görögök között? Írországban miért népszerű az ógörög nyelv tanulmányozása?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam róla, hogy az íreknél népszerű az ógörög valamiért. Mi ennek az oka?
2016. jún. 28. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez döntően csak egyéni érdeklődés kérdése lehet. Olyan mint az eszperantisták, vagy mint a magyar-olasz baráti társaságok. Van egy-két ember akinek ez a szívügye, de különben a két nép között ezen felül nincs szorosabb kapcsolat.


Az ógörög nyelv (legalább minimális) ismerete pedig az európai klasszikus műveltséghez hozzá tartozott, nálunk is tanították minden gimnáziumban egykor.

2016. jún. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De olvastam egyszer valami olyasmit, hogy görög szerzetesek Írországba menekültek és ott őrizték meg és ápolták az ógörög irodalmat, és ezért olyan népszerű Írországban az ógörög.
2016. jún. 28. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, hagyj már ezzel a f...sággal...
2016. júl. 24. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!