Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Minek fogják a mai időket 100...

Minek fogják a mai időket 100 év múlva szólítani?

Figyelt kérdés

Csak egy érdekesség, ami engem foglalkoztat. Minden múltbeli korszakot elneveztünk valaminek; szimbolizmus, romantika, barokk stb.


Vajon a mai modern korszakot hogyan fogják a jövőbeli irodalmárok, történészek szólítani?


Igazából szerintem nem is lehetne minek nevezni, mivel már nincsenek nagyobb költők, és írók, de mégis kéne valami nevet neki adni.



2017. máj. 8. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Emo :-D Csak vicceltem.

Nem is tudom, de talán a hirtelen felgyorsult technikai fejlődéssel fogják párosítani. Az internet, és a rohamosan fejlődő számítástechnika a művészetre is kihat. Lásd pl. digitális festészet, amit én ugyan nem ismerek el, mint festészet, de soha nem ismerték el az adott kor újításait azonnal.

2017. máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

"Igazából szerintem nem is lehetne minek nevezni, mivel már nincsenek nagyobb költők, és írók,"


Minden költőt, festőt, művészt halála után ismernek el, akkor terjednek el a művei.

2017. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TLG2342 válasza:
Biztosan lesz valami megnevezése szerintem a szabadságra fog utalni, mert azt a kort éljük amikor mindent lehet semmi sincs korlátozva. Nagyon nagy költők és írok vannak napjainkba/korunkban csak a célközönség egyre szűkül sajnos...
2017. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
posztmodern korszakban élünk jelenleg, ha erre gondolsz :D valószínű így is fogják hívni.
2017. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Igen, posztmodern.. :)
2017. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A legnagyobb tévedésnek!
2017. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
migrációnizmus
2017. máj. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
műanyagkor
2017. máj. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A műanyag kor szerintem nem is annyira rossz megközelítés, ha figyelembe veszem azt, hogy a mai festészet egyik népszerű anyaga lett az akril, ami egyértelműen műanyag. Minden a gyorsaságra és mennyiségre megy, minél többet, minél olcsóbban. Az akril gyorsan szárad, de nagyon hasonló hatást lehet vele elérni, mint olajjal, laikus meg sem tudja különböztetni. Mű nők, photoshop, művirág. Sőt találkoztam már olyan festővel, aki valóságszerű műanyag gyümölcsök alapján festi a csendéleteit, mert azok nem fonnyadnak el. Csak sajnos ez azért meglátszik a végeredményen.

Az irodalomban, a filmművészetben pedig sok ma már a lopás is. Semmi sem eredeti. Vajon akkor hogy neveznék ezt a kort? Plasztikizmus? :-)

Ami még jellemző erre a korszakra, a gyorsaság, gyorsan megszerezni az élvezetet. Az akril gyors száradási tulajdonságán kívül még számtalan dolog van, ami a türelmetlen embereknek lett feltalálva. Gyors étterem, tömegcuccok sorozatgyártásban stb. Egy korszakot az öltözködés is jellemzi, így ide vág a ruha divat is. Ami nem kínai, az nem is eredeti :-)

2017. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A magyar nép kihalása..
2017. máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!