Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen népviselet lehet egy...

Milyen népviselet lehet egy fekete háromsoros ezüst fémgombos férfi zakóféle?

Figyelt kérdés

Az egyik férfi táncoson volt, biztos, hogy nem véletlenül, mert másik táncokhoz átvett egy fekete mellényt.


Nem találtam, már egy csomó népviseletes oldalon megnéztem. Nemzetiségin is.


Elképzelhető, hogy valami foglalkozáshoz kötődik, de ott se találtam. Az érdekes, hogy 3 sor ezüst színű gomb van rajta, a középső gombolódik.



#népviselet #fekete felső #férfiruha #háromsoros gombolás #ezüst gombok
2017. jún. 12. 03:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy cigány viselet.A magyar népviseletben zsinórosak a ruháék, nem ezüst gombosak.
2017. jún. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Könnyen lehet; köszönöm.


Csak egy szürke 3 soros fémgombos mellényt találtam, ujjas felsőrészt nem. De volt olyan zsinóros is, ami középen fémgombbal gombolódott, egysorban.


Lehet, hogy az zavar meg, hogy a táncos fiatalember egyáltalán nem nézett ki cigánynak, és a tánc maga is valamelyik tájegység magyar tánca volt. A lányok ruhája magyar volt, egyforma. A tartása is egyenes tartás volt, a cigány táncok tartását másmilyennek látom, nem olyan egyenes nyakú, kihúzott fejűnek.

Nem volt barkója sem.

2017. jún. 12. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!