Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Furry-nek számítok ha kultúráj...

IceFlame kérdése:

Furry-nek számítok ha kultúrájuk megtetszett és rajzoládban foglalkozok velük, viszont pénzem nincs fursuitra?

Figyelt kérdés
Sok angol videóstól láttam hogy a furry-vá válás 1 lépése már az hogy legyen fursuitod... ezzel nem vagyok teljesen tisztában. De amúgy hol tudnék készítettni vagy esetleg készíteni otthon? Mert én olyan furry függő vagyok hogy egész nap a saját fursuitomban mászkálnék kint. Ez már csak függőség. Nemde?

2017. aug. 20. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fursuiternek lenned ahhoz, hogy furry legyél. Én sem öltözök be (nem is nagyon motivál, akár 40+ Celsius fok is lehet egy suit-ban, hűtés nélkül ez akár veszélyes is lehet az egészségre), de attól még annak tartom magam, és ezzel még rengetegen vannak ugyanígy. Úgyhogy lehetsz furry így is, csak fursuiter nem vagy, mert ezt a szót kifejezetten a jelmezesekre mondják. Nem ez az első lépés a furry-vá válásban, hanem az, hogy legyen egy fursonád.
2017. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pénzem azért nincs üert még nem dolgoztam +falusi vagyok ezért nem is keresnék sokat és az én elképzelt fursuitom egy kicsit úgy max 300-400 ezer lenne ._.
2017. aug. 20. 22:34
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. De jelmeznek számítana az is ha kifesteném magam meg ráraknák magamra egy farkat meg füleket. Ugye?
2017. aug. 21. 08:00
 4/11 HyperPosSum ***** válasza:
100%

Furry-vé válás? Ez már valami folyamat? Milyen "lépéseket" tettél eddig? Igazolványt is kapsz mellé?

Viccet félretéve fur akkor vagy, ha annak mondod magad. Nincs feltétlenül szükséged fursonára, OC-re sem ahhoz, hogy furry legyél. Pláne fursuitra. Elég, hogy kedveled (rajongász) az emberi tulajdonságokkal rendelkező állatokat.

Nem otherkin vagy? (sokan keverik magukat a furrykkel)

Anthro vagy feral?

Publikusan inkább ne fesd magad. A fursuitereket sem kedvelik az utcákon, állatmintásra festve még rosszabb lenne a helyzeted.

2017. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a Fursuitereket és Furry-kat azért nem szertetik mert sok sok ember ezekkel csinál por*ó videót ezért a szülők ezt a fajta "szokást nem támogatják.
2017. aug. 21. 15:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam mennék majd 8. osztály után mondokonra... csinálnék magamnak farkat + füleket... valahol van agy oldal ahol leírja azt hogyan kell megcsinálni?
2017. aug. 21. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos elég szomorú, hogy a furry egy "alműfaja" miatt már az egész közösséget rossz szemmel nézik... De hát ez van, a lényeg, hogy nagyon sokan ismerik és egyre népszerűbb főleg a felnövekvő generáció körében (ha nem is Magyarországon, de azért itthon is megvan már a tábora). :D


Tutorialból amúgy én csak angolokat ismerek.

Fülhöz:

https://www.youtube.com/watch?v=YzHKLkOw6NE


Farokhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=f-eUBeadCEg

https://www.youtube.com/watch?v=4ix2TxQm72s


Az anyagot viszont nem tudom, hol lehet beszerezni, ismerek olyat, aki külföldről rendeli, de érdemes lenne egy méteráru boltba benézni, hátha ott is van.

2017. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 HyperPosSum ***** válasza:

Szerintem, tévedtek. A furryket nem (csak) a yiff miatt ítélik el. Sokkal nagyobb gond az, hogy az emberek furának tartják azt, hogy valami nem a megszokott hétköznapi. Gyerekesnek találják, hogy valaki valaminek beöltözik, egy kitalált karakter(ek) személyébe képzeli magát, pláne, ha ezt nyilvánosan teszi. Én ezt a legtöbb valláshoz tudnám hasonlítani. Valakik valamilyen "természetfeletti" dologban, teremtőben, bármiben hisznek. A vallási/világnézeti közösségek különbözőképpen látják a világot. Nem értenek egyet a másik csoport elméletével, mert idegen az övékhez képest. Mekkora háborúk robbantak ki a különböző vallások között...

Hasonlíthatnám akár a furry-furaságot a generációk különbségeihez is. Az öregebb generációk teljesen más véleménnyel állnak a világhoz, mint a fiatalabbak. Egyiket sem foglalkoztatja a másik világnézete, nem akarják azt megérteni. Elidegenednek tőle, mert az az ő közösségüktől és szokásaiktól távol áll.

Az emberek azt tartják jónak, amit a többség cselekszik. Ez lehet jó és kevésbé jó dolog is (divat és birkaszellem). Ha valaki más valami feltűnő dologban, azt ki kell közösíteni, nem tartozik közénk, mert más. Most (is) az a divat, hogy a körülöttünk élőktől elvárjuk, hogy az általános dolgokkal egyetértsenek és betartsák azokat. Elítélhetnénk azokat is, akiknek kék szemszíne van, mert az egy genetikai mutáció eredménye. (Tessék engem utálni!)

Mindenkinek megvan a saját hobbija, kedvtelése, érdeklődési területe. Valaki szabadidejében bélyeget gyűjt, zenél, fest, kertészkedik, régi rádiókat újít fel, másvalaki pedig fut, blogot ír, túrázik vagy itt a Gyakorikérdéseken próbál minél több kérdésre ésszerű választ adni. Valaki pedig különböző teremtményeket rajzol, elképzeli létezésüket, azonosulni próbál velük. De ez az utolsó valamiért mégis más mint a többi kedvtelés. Nem földi, nem valóság, nem megszokott=rossz, értelmetlen.


Persze a furryknek is van "piszkos" oldaluk. (Rule 34.) És? Akkor azok, akik ...Mindegy...

Meg itt ez a mindenki meleg aki furry felfogás... Hogy ez honnan eredhet? A médiából, pl. a CSI sorozat egyik része szép nyomot hagyott a szubkultúrán. És ha ez így is lenne, miért ekkora probléma?

De kéne indítani egy felmérést Magyarországon. Hány ember tudja azt, hogy kik azok a furryk? 500? 1000? Esetleg 10000? És hányan gondolnák azt magukban, hogy "jé, nem csak én szeretem az/rajzolok emberszerű állatokat"? Csak nem merik vállalni még maguk előtt sem, mert mi van akkor, ha ez kiderül?


A másik nézőpont, hogy a melegek miért szeretnek felvonulásokat tartani? A heterók miért nem? Nem tudom. Csak még jobban felhívják magukra a figyelmet. Pedig az emberek többsége nem nézi jó szemmel, ezt ők is tudják. Miért?


Bocsi a hosszú agymenésért!


Térjünk vissza a témához. Keress rá, hogy "(partial) fursuit tutorial", "furry tail tutorial". Fülre milyenre gondolsz? Fejpántosra? Mert arra is gondolnod kell, hogy hogyan rögzíted. A farkat általában gumis övre készítik, de fület fej nélkül nem szoktak hordani a furryk. Ez neko szokás. De nem ismerem a karaktered. Egy refsheet-et tudsz dobni? (ha publikus és készítettél persze)

Ha suitban gondolkozol, híresebb külföldi fursuit makereket keress, válaszd ki a neked tetsző stílusút. Esetleg a hazai Playground cosplay csapatot. Ott szoktak lenni a MondoConon is, akár személyesen is beszélhetsz velük, mit szeretnél.


Az előző válaszolónak igaza van az anyagbeszerzésről, külföld és rövidáru bolt, turkáló. Külföldről szerintem ne rendelj, mert nem tudod megnézni a minőségét az anyagnak.


8. osztály után? Miért? Mi tart vissza? Hány éves vagy?

Ismersz furry oldalakat (FurAffinity, Reddit egy része...), netes (MMORPG) játékokat (mint a Second Life, Feral Heart stb.), ahol sok furryvel találkozhatsz?

2017. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
azért nyolcadik után mert ha most mentem volna el az osztálytársaim nagy része kis agykapacitással cikiznének... + érettebb lennék és volna rá pénzem beszerezném addig a cuccokat (ha bírom, ha nem megyek simán). a jegy az 3500 asszem szóval az nem próbléma.. de az hogy ez a fursuithoz a szőr 21 ezer legyen az kizárt... inkább veszek valami olcsóbbat.(lehet azért meg hosszúszőr volt + tele minden színnel) Meg lehet addigra lesz telefonom hogy megörökítsem az egészet. Szóval az idő miatt...
2017. aug. 22. 16:17
 10/11 A kérdező kommentje:
A játékokat viszont ismerem, csak ez a gép olyan sz@r hogy még egy 2002-es játték is majdnem lefagy... mindegyik túllépi a határt amit ez kibír... és az új gépre egy jó 2-3 évet várhatok (mert a tesóm azt mondta kapok újjat
2017. aug. 22. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!