Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Németországban mit illik/szokt...

Németországban mit illik/szoktak adni házasságkötéskor ajándékba: pénzt vagy valami tárgyat?

Figyelt kérdés

Két meleg ismerősöm kel majd egybe két hét múlva.

És fogalmam sincs, hogy milyen értékben szoktak ajándékozni. Gondolom, itt a pénz annyira nem játszik.


2017. nov. 15. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legokosabb, ha megkérdezed öket! Ugyanis feltehetöen már egy ideje együtt élnek, ezért háztartási vagy egyéb hasonló dolog már megvan, de nem biztos, hogy pénz akarnának (persze sokszor igen, mert így össze tudnak valami nagyobb dologra gyüjteni eleget), esetleg van konkrét ötletük, amit szeretnének: drágább könyv, wellness-hétvége, különleges dísztárgy, stb.


De azt ne hidd, hogy itt a pénz nem játszik szerepet, az emberek többségének nem áll kazalban otthon vagy a számláján, hanem igenis kell itt is számolni, hogy mire jut és mit jobb hanyagolni.

2017. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ja, csak Sven több mint 10 ezer eurót keres havonta, én meg az ötödét kb.
2017. nov. 15. 14:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te hol élsz: Mo-on vagy kinn, mert ez is számít, de ettöl függetlenül akkor tényleg a pénz adása nem igazán reális.


De minden esetre én rákérdeznék, mert lehet, hogy egy magyar vonatkozású dísztárgy, könyv vagy bármi is lehet érdekes számukra, vagy amit már többször hallottam, Magyarországon készítenek esküvökre grillázstortákat, ami Németországban majdnem ismeretlen dolog - ez is lehetne egy nem extrém drága, de különleges ajándék.

2017. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!