Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért így adnak neveket...

Miért így adnak neveket Hollandiában?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem már számos holland ismerősömnél, hogy igen hosszú a hivatalos nevük.


Az ismerőseim példaként Niek, Dries és Ruud.


Niek -> Nicolas Albertus van der Hemmel

Dries -> Andreas Johannus Sanders

Ruud -> Rudolphus Peter Linden


Régebben mikor szállodában recepciósként dolgoztam és becsekkoltam hollandokat, mindig ez tűnt fel, hogy a spanyolokhoz hasonlóan milyen hosszú nevük van.


2017. dec. 5. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Vagy az oroszokhoz, portugálokhoz hasonlóan.


A van der tudtommal nemesi származásra utal, a többiben semmi extra nincs azon kívül, hogy két keresztnevük van.

2017. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A holland "van" nem feltétlenül utal nemesi származásra, ott ez a "köznépnél" is gyakori vezetéknév-forma. A felsorolt nevekben valóban nincs semmi extra, két keresztnév a magyarok között is gyakori.
2017. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezek valóban nem hosszúak. A spanyoloknak hosszabb, nekik 2 keresztnév + apai és anyai név. Sőt egyes névkapcsolatok egynek számítanak, ott 3 keresztnévnek tűnhet. És van olyan is, hogy kettős a vezetéknév egyik eleme is.


Pl.:


Enrique Ortiz de Landázuri Izirduy


Ő egy rockénekes egyébként.

2018. aug. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!