Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mik a magyar vendéglátási...

Mik a magyar vendéglátási szokások?

Figyelt kérdés

Pl.: az angolok meghívják a vendégeiket teára.

Mi HAGYOMÁNYOSAN(nem a városi ember szokásaira vagyok kíváncsi) mit teszünk ha idegeneket/ismerősöket látunk vendégül? Ételt kínálunk? Mit iszunk? Mit mondunk? Milyen szobában a házon belül?



2017. dec. 24. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Mikor Szabolcsba megyünk rokonokhoz, akkor így megy:


- Szevasztok, megjöttünk.


Puszi mindenki - mindenkinek, jobbról, balról.


- Há, végre meggyüttetek! Hó' vaótatok ilyen soká? Má' egészen kihűtt a káposzta! Minden rendben vaót az úton?


- Rendbe' hát! Hé, Sanyi bátyja, egészség? Magdi nénje, hogy tetszik lenni?


- Ha a bajokat nem számítjuk, akkor minden oké!


Tálca kerül elő, pohárkákkal.


- Ki vezet? Egy kis pálinka biztos jól fog esni! Ez itt alma, amaz szilva, nemrég főztem, jó karcos.


- Anya vezetsz, ugye Édesem?


- Na, jellemző, majd én vezetek, de azért ésszel Apa, még Julisékhoz, Marisékhoz is el kell mennünk! Tudod, tavaly is, hogy megszédültél.


- Hát akkor, Isten - Isten - tarkóra csapjuk az itókát.


- No, kerűjjünk bejjebb, asszony, melegítsd a káposztát!


Isteni szabolcsi töltött káposzta, káposztás paszulyleves kerül az asztalra, húsleves, leveshús, paprikás csirke, nokedli, uborkasaláta. Sütemény a pulyáknak.


- No, szedjetek már! Olyan kehesek vagytok ti pestiek! Iszunk még egy kupicát ecsém?


- Igyunk, Tibi bátyám, legalább tudjunk mitől vagyunk rosszul.


- Há' mi a helyzet, ott fönt, nagyfaluba'


- Ááá' csak hazudoznak a politikusok.


- Ammá, igaz. De hallod - e, Juli nénéd meghótt a' ősszel.


- Isten nyugosztalja, nem volt már fiatal.


- Nagyon ivott az ura - teszi hozzá Teri nénje.


Idővel felbomlik a népség, az asszonyok egy külön szobába vonulnak pletykálni, csevegni, a férfiak is külön, ahol "komoly" dolgok kerülnek szóba, politika, közélet, botrány.


- Áá, asszem, má' ne megyünk a Julisékho', Édesem, menjetek, én itt maradok Tibiékné'.


- Aludjatok itt ecsém, majd holnap is lesz nap. Igyunk még egyet! Asszony, menj már as le a pincébe boré'!


Kb. így.

2017. dec. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Több évet éltem külföldön, ez alapján azt mondom, hogy a Magyarok az egyik legvendégszeretőbb nép. Gyakorlatilag kinyaljuk a vendég fenekét a szó jó értelmében. Egyen igyon, meghívjuk még arra is, amire amúgy magunktól sajnálnánk a pénzt. Még a kínaiaknál láttam hasonlót, hogy tejben vajban fürösztik a vendégeket.
2017. dec. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Nagyon tetszik az írási stílusod, jót nevettem rajta. Szólj, ha hasonló könyvet írsz, mert megveszem! :))
2017. dec. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!