Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak én érzem, vagy az elmúlt...

Csak én érzem, vagy az elmúlt években valóban egyre erőteljesebb nosztalgia jelentkezik a '80-as, '90-es évek iránt világszinten (akár zenéről, divatról, kultúráról van szó)?

Figyelt kérdés
2017. dec. 27. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert most léptek nosztalgikus korba azok, akik akkor voltak fiatalok.

Korábban meg a még korábbi évtizedek iránt volt nosztalgia. Csak azt nem vetted észre. Nem foglalkoztál vele vagy még kisgyerek voltál és nem fogtad fel.

2017. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is így van. Fura, mert régen mindenki hülyének nézett mert a 80-as évek zenéit szerettem, most meg tessék. :D
2017. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak azért érzem így, mert akkor voltam fiatal, de a 80-as éveknek volt egy olyan -kissé eufórikus- hangulata, ami azóta elveszett. Különleges kor volt (legalábbis itt Magyarországon)...

Akkor nyílt ki a világ, minden új volt, még mindenki hitt a jövőben és erre meg is volt minden okunk.

Jött a peresztrijka/glasznoszty, az egész világon mindenki tele volt várakozással, a technológia robbanásszerűen fejlődött -nem csodab ha az emberek figyelme a jövő felé fordult.

Ez a várakozás volt a 80-as évek lényege, ettől volt ez különleges időszak.

A zene is tükrözi ezt, ezért olyan jellegzetes.

Aki élt abban a korban, az ezért fordul vissza hozzá; a fiatalabbak pedig azért, mert valahol őket is megérinti ez az érzés...

2017. dec. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!