Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Költözött már közületek...

Költözött már közületek Angliából - Hollandiába valaki? Esetleg élt már valamelyikőtök mind a két országban?

Figyelt kérdés

Én Angliában élek, de mindig Hollandiába vágytam.


A tapasztalatom az, hogy Anglia talán befogadóbb, barátságosabbak az emberek, de Hollandia szerintem, szebb, átláthatóbb, jobb a közlekedés, sokkal Európaibb Ország, mint Anglia.



Nektek milyen tapasztalataitok vannak, nagyon érdekelne!



2018. ápr. 6. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkét országban laktam, igaz Hollandiában rövid ideig. Nekem Hollandia szintén jobban tetszett, igaz szinte lehetetlen ismerős nélkül melót találni ha nem beszéled a hollandot. Ezért is léptem le UK-ba. Mindkét helyen nagyvárosban laktam, Rotterdam és London, ma már sokkal jobban érzem magam kisebb helyen.. igaz, most meg Bécsben vagyok, de ez szerintem barátságosabb mint UK, vagy Hollandia.

A vidék mindenhol szép, UK-ban is vannak gyönyörű vidéki helyek. Az időjárással nekem Londonban voltak gondjaim, nem tudtam megszokni, hiányzott a napfény és az igazi nyár.

2018. ápr. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Most már tele van migránssal Anglia, Hollandia is. Magyarországhoz képest egyik sem valami biztonságos.
2018. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Damn válasza:

Szia!


En 2013-ban angliabol voltam kikuldetesen hollandiaba 12 honapot, ceg berelt lakast illetve a munka is adott volt, ugyhogy mennyire nehez lakast vagy munkat talalni arra nem tudok neked valaszolni.


Breda-ban laktunk a felesegemmel.


Breda elegge egy "bulizos" varos, legalabbis a kozpont ahol mi voltunk mindenkeppen az volt. Nekem nagyon tetszett a hangulat es a fiatalos kornyezet. Egyaltalan nem tapasztaltunk soha olyasmit, hogy nem latnanak minket szivesen. Egyetlen alkalommal sem. Az eletstilusunkhoz hollandia nem jott annyira be. Dragabbnak talaltam, viszont az etelek es alapanyagok amik kozelebb voltak a mi izvilagunkhoz konnyebben voltak beszerezhetoek.


Angliaban ezzel ellentetben tobbszot is botlottam mar olyanba aki hangot is adott annak, hogy nem vagyok szivesen latott.

Talan ami sok ev elmultaval nagyon sokat szamit az az idojaras. Hollandia fantasztikus mig anglia...hat, az csak anglia.


En ha valasztani lehetne tovabbra is angliat valasztanam, de csak azert mert az en szakmamban anyagilag joval jobban jovok ki mint ha hollandiaban vagy barmely masik europai orszagban elnek. Mint sokan, mi is a penz miatt jottunk ki 5 eve, remelhetoleg 2020-2021 kornyeken mar haza tudunk menni.


Sok sikert ha nekivagsz!


Remelem segitett.

2018. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3#-as Köszönöm a hosszú választ :)


Én is azt tapasztaltam, hogy Hollandiában sokkal finomabbak az ételek.

Bredáról én is azt hallottam, hogy bulizós város.


Az időjárás miért fantasztikus ott?

Többet süt a nap?


Úgy tudtam ott is sokat esik az eső, bár nekem ezzel Angliában nincs bajom, mert nem tűnik fel, hogy annyira sokat esne, pl most 3 napja gyönyörű idő van.

2018. ápr. 20. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!