Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A vikingek című sorozatban...

A vikingek című sorozatban Ragnar milyen mai drogra függ rá?

Figyelt kérdés
A "kínai orvosságra" gondolok a 4. évadból, ugybebár 9-10. századról van szó.

2018. júl. 13. 23:43
 1/5 belapus ***** válasza:
18%
Valamilyen kannabisz-félére gondolok.
2018. júl. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ylyria ***** válasza:
100%
Nem valószínű Első, mivel a canabisra nehéz ráfüggni és a kendernek nem Kínában volt akkoriban nagy piaca. Nem láttam a sorozatot, de szinte biztos vagyok benne hogy ópiumról van szó.
2018. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 belapus ***** válasza:
100%
Igen, ez is egy lehetőség, de az ópiumot már ismerték az ókori Rómában is.Persze - ahogy sok minden mást is - ezt is "elfelejthették" a középkor elején, és lehetett belőle "kínai orvosság".
2018. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 compactegon ***** válasza:
80%
ópium lesz, egy kínai kuruzsló-dealertől kapta :)
2018. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 egv válasza:
100%
Én arra tippelnék, hogy valami keverék lehet, amiben az egyik fő anyag bételdió. A negyedik évadban nagyon sokszor mutatták, hogy Ragnar szája, vörös, mintha vérezne. Wikipédiából: "A bételpálma magvait Délkelet-Ázsiában élvezeti cikként fogyasztják. A mag tápszövetét szeletekre vágják, majd mészporral és fűszerekkel a bételbors levelébe göngyölik. Rágás közben különböző hatóanyagok szabadulnak fel belőle, az enyhén kábító arecain és az arékavörös színanyag. Ezek serkentik a nyálképződést, és a nyálat vörösre festik" . a kínai csajszi pedig mindig zöld levélbe csomagolva adta az anyagot a királynak. Persze elképzelhető, hogy került bele "fűszerként" akár egy kis ópium is...
2020. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!