Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok miért vesznek fel...

A magyarok miért vesznek fel minden adandó alkalommal hitelt?

Figyelt kérdés
Ez már népszokássá vált, hogy ha lehet hitelt felvenni, olcsón, akkor veszi. Mindenre. Nem számít, ki tudja-e fizetni vagy sem.

2018. aug. 30. 19:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magyarok és nem minden adandó alkalommal. Mások is és gyakran.

Az ok egyszerű. Ha valami nincs, de szeretnénk, pénzünk sincs, jön a hitel. Különösen, ha lenézik, akinek nincs. különösen, ha negédes szavakkal kínálják, mint a tortát. A pofára esés csak utána jön, mikor már nincs visszaút.

Az ember könnyen megtéveszthető, különösen ha nem elég okos, mesterien tőrbe csalják, és a közösség (divat) nyomása óriási. Szinte az csoda, ha ellenáll.

2018. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Magyar vagyok és soha nem vettem még fel hitelt, és ha rajtam múlik nem is fogok. Akkor veszek meg valamit amikor megvan rá a pénzem.

Persze, van az az élethelyzet amikor én is felvenném, de a "kijöttazújájfón" nem ilyen.

2018. aug. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Akiknek nincs pénzügyi ismeretük meg kultúrájuk, azok halmoznak hitelt-hitelre. :)
2018. aug. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert rövid távon gondolkodnak, felelősség és céltudatosság nélkül. Azt fogják fel, hogy mennek a bankba, aláírnak valamit és lesz sok pénz. Aztán ha azt nem tudják fizetni, vesznek fel még egyet. Tudják, hogy egyszer azt is vissza kell fizetni, de az majd a jövő gondja lesz.


A hitelreklámok engem kivétel nélkül undorral töltenek el, főleg a karácsonyi "adósíts el magad és a családod a szeretet ünnepén mert azt most úgy kell" szezonális reklámok. De mégis működnek a népesség jelentős részénél.

2018. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
:) Köszi! várom a további kommenteket
2018. aug. 30. 20:25
 6/19 A kérdező kommentje:
Szívem rajta én mindenkit felpontozok mindegy mit válszoljék. Szóval ha valakinél alacsony százalék jelenik meg az nem miattam van ;(
2018. aug. 30. 20:33
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Hitelt is lehet felelősséggel felvenni, és talán vagyunk még néhányan, akik így teszünk.

Viszont azt, ami itt megy, én sem értem. Bekapcsolom a tévét és öt percen belül tíz különböző bank ajánl hitelt ilyen meg olyan kedvezményes kamatra, a sok idióta meg bedől nekik, mintha karácsonyi ajándékot osztanának, de addig már nem jutnak el, miért is van a hirdetés után egy képernyő tele apró betűkkel, a szerződést elolvasni azt ugye minek, aztán meg jön a pofára esés.

Pl most a Providentet nyomják 240 ezer forint heti 3000 forintos kamatra talán 72 vagy hány hetes futamidővel? Hangsúlyoznám: HETI kamatra és HETI törlesztéssel. Nem számolnak az idióták hogy lássák csak a kamat amit fizetnek több, mint a hitel, amit felvttek?

2018. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Lakáshitelekről mit gondoltok?
2018. aug. 30. 20:39
 9/19 anonim ***** válasza:

Több magyarázat lehetséges:

1, A másik a hibás, hogy én saját magamat arra ösztökélem, hogy ezzel a másikkal szemben versenyezve menőbb /pl.:/ TV-m legyen, mint neki van, még ha ehhez kölcsön is kell;

2, Sokan már úgy vannak vele, ha benne vannak a körfolyamatban, akkor még egy hitel, még egy hitel, még egy hitel belefér;

3, Nagyon kevesen tanultak az előző évek hitelbuktáiból, azonban;

4, Mostmár jó néhányan védelemben érzik magukat a kormány adta védőhálók által.

2018. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát... lakáshitelbe a magam részéről csak akkor vágnék bele, ha nem lenne egy forint adósságom se és a lakáskasszából fel tudnám venni a lakás vételárának legalább a felét plusz lenne egy nagyobb tartalékom a bankszámlán (ami legalább egy évi törlesztőrészletet fedez) és tudnám, hogy biztos jövedelmem van a futamidő végéig, amiből futja a törlesztésre is.


Igen, tudom, furcsa elgondolás, viszont a legtöbb magyarral ellentétben én tanultam a szülők példáján, így minden részről igyekszek megelőzni hogy adósságspirálba kerüljek.

2018. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!