Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nagyobb nyelvek közül a...

A nagyobb nyelvek közül a német a legkönnyebben elsajátítható egy magyar anyanyelvű számára?

Figyelt kérdés

Tanultam olaszt, franciát, portugált, angolt és németet, és bár nem vagyok mindegyikből felsőfokon, de úgy érzem, hogy magyar anyanyelvűként a németre a legkönnyebb ráérezni, hiszen nagyon sok esetben ugyanazok a vonzatok, esetek, mint a magyarban, sokszor az összetett szavak ugyanúgy vannak magyarul is, valamint a szórend is hasonló néhány esetben.

Nektek milyen tapasztalataitok vannak?


2015. dec. 5. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Nem állapítható meg általánosságban, kinek mi a legkönnyebb.

És nem is világos, melyek a "nagyobb nyelvek".

2015. dec. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol egyértelműen veri mindegyiket. Már azzal nyer, hogy nincsenek a főneveknek nemeik, de igazából rengeteg más egyszerű benne. Igazából az egyetlen tényleg nehéz anyag angolban az igeidők meg esetleg a "gerund/infinitive" de ezek mind léteznek a többi germán, illetve a romantikus nyelvekben is ugyanúgy.
2015. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Angol könnyebb, ott alig van ragozás, nem kell gondolkodni a névelőn, végződésen, stb.


Szerintem a német szókincsben jobb, csomó összetett szó a magyar tükörfordítása.

2015. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet. Én mondjuk német kéttannyelvűbe jártam elsőtől, szóval gyorsan megtanultam a németet is, de az angolt utána feleannyi idő alatt vittem fel magasabb szintre. A gimis osztàlytársaim 9-ben kezdték a németet és nagyon megszenvednek vele. Ez mondjuk függ a tanártól is, de sajnos a német ragozás tényleg bonyolult, a mondatokban a szórend sem egyszerű és nehéz ráérezni a helyes nyelvhasználatra.

Én olaszt tanulok most és szerintem fényévekkel könnyebb, mint a német.

Úgyhogy szerintem nagyon emberfüggő, hogy kinek mi a könnyű.

2015. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez változó. Nekem az angol nagyon jól ment, a német kevésbé. Még a spanyolt hobbi szinten tanulom, az is megy, hiába nehezebb elvileg a németnél, mégis.
2015. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!