Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A nápolyi emberek tényleg...

A nápolyi emberek tényleg olyanok mint a Gomorra sorozatban?

Figyelt kérdés
Voltam én is Nápolyban és vannak olasz ismerőseim, akik mind lenézően beszélnek Nápolyról és Campania régióról. Szerintük koszos, lusta népség és a stílusok olyanok mint a cigányoknak. Sajnos én is ezt tapasztaltam hogy ilyen cigókra jellemző gagyi ízlésük van. A nyelvük pedig egy külön világ, olasszal nem is érthető.
2019. ápr. 1. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam Napolyban de nem tapasztaltam semmiféle cigánykodást velünk szemben. Pedig bementunk a sikatorok mélyére is. Egy külön világ a maga őrületével, nem hasonlithato egyetlen más európai városhoz sem. Nyelvjarasok, dialektusok meg más országban is vannak,ezért különösen nem ítélném el őket.
2019. ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
Ostobaságot beszélsz. Olasz barátaim is vannak, magyar barátaim is vannak, akik Olaszországban élnek, és soha de soha nem hallottam azt, hogy így vélekednének akár Nápolyról, akár Campaniaról.
2019. máj. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én viszont hallottam, nem is egyszer hogy így gondolnak a helyre.
2019. máj. 10. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!