Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Leírnátok nekem pár dolgot az...

Leírnátok nekem pár dolgot az olasz nyelv nápolyi dialektusáról?

Figyelt kérdés
Az hogy nyelv vagy dialektus ne csináljunk belőle problémát.

2015. szept. 10. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mikre vagy kíváncsi? Van pár nápolyi haverom... :D
2015. szept. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Arra,hogy miben tér el a sztenderd olasztól?
2015. szept. 12. 09:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Az olasz nyelvnek nincs nápolyi dialektusa, mivel a nápolyi nyelv egy külön nyelv. Nápolyi akcentussal kiejtett olasz létezik. Hát elég jellegzetes orrhangon beszélnek, a nápolyi nyelv pedig nem érthető olasz tudással.
2019. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hasonlít a sztenderd olaszra, de a nápolyi az egy különnyelv, mitöbb, külön entitás. Komoly kulturális harcot is vívtak Nápolyban és Campania régióban hogy ismerjék el regionális nyelvként. Külön irodalma, kultúrája van a nápolyi nyelvnek. Ha be akarsz vágodni érdemes pár kifejezést nápolyiul megtanulni és garantált a siker.
2021. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Rendkívül érdekes az is, hogy mennyire büszkék a nyelvükre. Minden egyes alkalommal kiemelik, amikor lehetőségük van rá, hogy a nyelvük nem olasz, hanem napolyi ők pedig Napolitanok. Napi szintem hallom ezt a nyelvet a párom miatt
2021. dec. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Előző vagyok. És a szicíliai olaszt. Egy barátom Palermobol származik, az itteni nyelv már dialektusnak számít nem külön nyelv viszont eltérő. Érdekes azonban amit az egyik előttem lévő hozzászóló mondott, egy alap olasz tudással rendelkező személy....
2021. dec. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Előző vagyok még mindig. Szóval alap olasz tudással rendelkező személy nem érti a nápolyi nyelvet. Az olasz nyelv magában sem egyszerű, de a nápolyi a maga érdekes hangzásával és kiejtésével még nehezebb
2021. dec. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Érdekessége még a nyelvnek, hogy réges rég egész Olaszország területén ez volt a fő nyelv, manapság már Nápolyban és környékén is az oktatás az elterjettebb normál olasz nyelvre hagyatkozik, háttérbe szorítva a gyönyörű nápolyi nyelvet amit legalább 7 millió ember beszél.
2021. dec. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A Nápoly és vonzáskörzetében lévő települések iskolái tehát a diákoknak olaszt tanítanak nem pedig nápolyit ami igen nagy szívfájdalom a családoknak, szülőknek, nagyszülőknek egyaránt.
2021. dec. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nápolyi nyelv természetesen érthetetlen olasz tudással, a Gomorra c. sorozatot feliratozzák olaszul, mert különben érthetetlen lenne.
2021. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!