Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogy vált ez a locsolkodás...

Hogy vált ez a locsolkodás népszokássá?

Figyelt kérdés

A lányok nagyrésze gyűlöli, akiket kérdeztem. Sokan el is utaznak vagy bezárkóznak pont emiatt, hogy ne kelljen fogadni a locsolkodókat. Meg ugye sokan kegyetlenségnek tartják vödör vízzel lelocsolni valakit (szerintem is az), de akkor hogy terjedhetett el? Elnyomó, erőszakos férfiak?

Meg sokan azért utálják, mert a pénzre mennek, meg büdös lesz tőle a hajuk, de régebben (2000 előtt) ez nem volt jellemző, vagy igen?


2019. máj. 8. 21:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

"Elnyomó, erőszakos férfiak?"

Meg buta, prekoncepciós nők!


Tudod, ez már egy nagyon régi hagyomány. Sokkal régebbi, mint a kereszténység.

Ezen kívül ez nem egy erőszakos hagyomány, hanem egy termékenységi. Tehát a nők - amikor még tudták, hogy mit jelent - akkor egyáltalán nem érezték rosszul magukat e miatt.

Amúgy régen nem pénzt adtak, hanem tojást (ami megint csak egy termékenységi jelkép).

2019. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a kérdező erősen manipulatív és csak provokálni akar. Komolytalan.
2019. máj. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
Bízom benne, hogy csak tájékozatlan.
2019. máj. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
Mi a kegyetlenség a locsolásban? Számomra meg a shoppingolás kegyetlenség, tiltsuk be!
2019. máj. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Szerencsére már kihalófélben van. Igen, régen nagyrészt a férfiak döntötték el, poén-e tavasszal hideg vízzel lelocsolni valakit, de mára azért többségben vannak a normálisan gondolkodó férfiak (páran próbálkoznak még, mint az egyes válaszoló, aki olyan jól megmondta, mit szeretnek a nők és mit nem, mert mi ilyen kis buták vagyunk és nem tudjuk :D)
2019. máj. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 lilla64 ***** válasza:
57%

Nálunk soha nem volt divat vizzel locsolkodni,csak kölnivel.

De az igaz,hogy estére én is mindig hajat kell mossak mert annyira erős az összevegyült illatok

2019. máj. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
Csak a magyar hagyományokat tartod kegyetlenségnek, vagy esetleg más népek hagyományait is?
2019. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
En ferfi vagyok, a nok allitjak be utalni valo dolognak es menekulnek tole. Valamilyen szinten megertem oket, de szerintem tulreagaljak, legalabbis en regen abban az illuzioban eltem hogy ezt a lanyok szeretik.
2019. máj. 9. 09:40
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Ember, most akkor döntsd el, hogy kegyetlenségnek tartod vagy nem. :DD Egyszer azt írod, hogy kegyetlenség, aztán utána meg azt, hogy túlreagálják. Ez a kettő kizárja egymást, nem? :D Vagy te tudsz olyan kegyetlenségről, ami csak túlreagálás? Szerintem ellentmondásba keveredtél önmagaddal.
2019. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A vödörrel, szódával való locsolást tartom rossznak, a kölnit nem.
2019. máj. 9. 11:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!