Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy nem vallásos ember is...

Egy nem vallásos ember is kerülhet az örök boldogságra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy ember, aki nem hisz Istenben. Nem jár templomba, nem imádkozik, de senkinek sem okoz kárt, segítőkész, adakozó. Egy ilyen ember is juthat az örök boldogságra?

2014. febr. 15. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem, akkor értelmetlen a szabad akarat, mert aki dönt arról a bizonyos örök boldogságról, ugyanúgy robotokat akar, illetve akkor az, aki dönt az örök boldogságról, nem korrekt.
2014. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted attól jó egy ember, mert segítőkész és adakozó?
2014. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sandor76 ***** válasza:
0%

Vannak bizonyos dolgok,amit meg kell erteni,es tenni ahhoz,hogy oda kerulhessunk.

Lehet,hogy nem tett annyi rosszat,mint egy al- hivo,de akkor is keves.

2014. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Látod, jehova hamis tanúi majd megmondják, ne aggódj, ki támad fel, mert ezek mindenhatónak képzelik magukat.
2014. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, kerülhet.


2-es Válaszoló! Szerinted attól jó egy ember, mert hívő?

Nem az dönti el, hogy ki a jó ember és ki nem, hogy melyik valláshoz csatlakozott.

2014. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö mit értesz az örök boldogság alatt?
2014. febr. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha egy busz éppen áttörni készül a biztonsági korlátot, hogy a szakadékba zuhanjon, vajon az az ember is meg fog halni, aki mindig átadja az ülőhelyét a rászorulóknak, és mindenhol segít, ahol tud? Nem csupán a visszaeső bliccelők, a szemetelők és a randalírozók járnak pórul?


Rossz a kérdésed. Sem a vallás, sem a vallástalanság nem segít. Egy személy van, Aki ki tud szabadítani a szakadékba zuhanó buszról. Ez a személy Jézus. "Nem szobor, nem vallás és semmiféle szertartás. "

2014. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sandor76 ***** válasza:

Igen mindenki oda fog kerulni,jo,rossz,kicsi,nagy,gyilkos,artatlan,segitokesz,homokos,pap,apaca,

Isten meg nem szamit,majd mi megyunk.

Kedves 4-es igy mar jo?

2014. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 *Nekomimi* válasza:

Bocsánat, hogy beleszólok.

Kicsit felháborodtam egyik válaszolón így ezt most neki szánnám.

A mi városunkban van egy nagyon gazdag ember, havi szinten adakozik az Evangélikus templomnak xy összeget, minden vasárnap jár Istentiszteletre amott viszont kilopja az emberek szemét is. Nyilvános titok, hogy köze van az alvilághoz.


Van egy másik ember, aki egyáltalán nem vallásos. Ha jól tudom nincs megkeresztelve sem. Nagyon szegény, egyedül él, de még is ha meglát egy hontalant az utcán, ad neki pénzt.


Ezen gondolkozz el...

2014. febr. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia. :)



25


És ímé egy törvénytudó felkele, kísértvén őt, és mondván: Mester, mit cselekedjem, hogy az örök életet vehessem?


26


Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?


27


Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.


28


Monda pedig annak: Jól felelél; ezt cselekedd, és élsz. (Lukács 10:25-28)



A Tízparancsolat:



2


Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.


3


Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.


4


Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.


5


Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.


6


De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


7


Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.


8


Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.


9


Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;


10


De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belől van;


11


Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.


12


Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked.


13


Ne ölj.


14


Ne paráználkodjál.


15


Ne lopj.


16


Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.


17


Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé. (II. Mózes 20:2-17)



Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. (János 13:34)

2020. ápr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!