Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A keleti országokban miért...

A keleti országokban miért visel több férfi szakállt, mint nyugatabbra?

Figyelt kérdés
Pl. az arab országokban.
2008. nov. 12. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Mert nekik az tetszik, azt tartják férfiasabbnak.
2008. nov. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Valahol olvastam (általánosban, mikor az Egri csillagok volt kötelező olvasmány), hogy régen (mondjuk az 1400-1500-as években) az volt a szokás, hogy egy férfi szakállt növesztett, miután megnősült, vagyis ez volt a nős férfi jól látható ismertetőjele. (itt Magyarországon is) Aztán persze itt nálunk ez már nem szokás.


Nem biztos, hogy tetszésből, én valami szokásra gyanakodnék, de sajnos nem tudok konkrétat mondani. Az arab országok nekem rejtély. A nők is még csak nemrég kaptak jogokat.

2008. nov. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keleten a szakáll hagyományosan a bölcsesség jele.Nem divat, hanem inkább vallásos hagyományból ered.
2008. nov. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a Korán rendelkezik a muszlimok szakállviseletéről. Afganisztánban kötelező volt, a Tálibok büntették is azt, aki férfi létére nem hordott szakállt.
2008. nov. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

A borotválkozás egy nyugati szokás, melynek a keleti népek nem akarnak behódolni. Tipikus kelet-nyugat konfliktus.


Persze az előttem szólóknak igaza van, hagyomány áll a középpontban

2009. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!