Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Lányok és asszonyok! Ti mit...

Lányok és asszonyok! Ti mit szóltok, ha "csókolom"-ot köszön nektek egy férfi?

Figyelt kérdés

Igen kellemetlen helyzetbe kerültem ma, amikor egy nagyapám korú idős embernek csókolomot köszöntem, és ugyanabban a pillanatban ő is csókolomot köszönt nekem :S


Már nem ez volt az első eset, talán le kellene szoknom erről a köszönésről :( , de mit tegyek ha ez áll rá a számra?! ,hiszen engem még úgy tanítottak a szüleim, hogy az idősebbnek "csókolom"-ot köszönünk. Falun ez működött is az öreg néniknél és bácsiknál, én "csókolom", ők "szervusz". Még anyu is így köszön az idős korúaknak, pedig ő már 40-es éveit tapossa, gondoltam én is tartom ezt a szokást ha már így tanítottak...


Ám a világ kissé megváltozott. Miért köszönnek nekem úgy idősebb férfiak, hogy "csókolom" mikor még csak huszonéves vagyok? Nekem ez nem tetszik egyáltalán! Mikor alakult ki ez a szokás? Ti mit szóltok ehhez?


2011. jún. 21. 23:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Jónapot kívánok/jónapot. Ha nem falun vagy ismerősök között, ne nagyon csókolomozz.
2011. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És megkérdezném az "erősebbik nem" tagjait is, ki miért köszön így és mióta?
2011. jún. 21. 23:27
 3/21 napietus ***** válasza:

nekem gyakran köszönnek férfiak csókolomot, női mivoltomnál és beosztásomnál fogva is. megszoktam, fiatalabb koromban meg nagyon tetszett is :)


29/N

2011. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Falun jól értelmezed a csókolomot, engem is így tanítottak anno, ott ment is a kerék - meg egyéb ismerősöknél városon, akik anyum korabeliek.

A férfiak általában kezét csókolom helyett (ahogy illene köszönni hölgyeknek) mondanak csókolomot (mert ugye, mindent rövidítünk), neked meg rá kéne szoknod a jó napotra. Kezdetben nehéz, de idővel megszokod.

2011. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
első hozzászólónak köszönöm a hasznos tanácsot -bár erre magamtól is rájöttem már ;) - mellesleg nem ez volt a kérdés
2011. jún. 21. 23:33
 6/21 A kérdező kommentje:
... csak ennek az egy öreg bácsinak köszöntem csókolomot, nem mindenkinek szoktam így köszönni. nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nekem köszönnek így, és az nem tetszik egyáltalán! a kérdés is ez volt, "Ti mit szóltok, ha "csókolom"-ot köszön nektek..." csak nekem nem tetszik ez a szokás?
2011. jún. 21. 23:38
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

"Ti mit szóltok, ha "csókolom"-ot köszön nektek..." csak nekem nem tetszik ez a szokás?"


Nem, nekem sem tetszik. Épp ezért, hogy megelőzzem, én sem köszönök csókolommal senkinek, idős néniknek és bácsiknak SEM! Nyilván ha én sem szeretném hallani, akkor én sem fogom mondani. :)

2011. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, bár én is csak huszonéves vagyok. Gimiben is voltak férfi tanáraink, akik csókolomoztak, aztán az egyetemen is vannak ilyen professzorok és tanársegédek. Meg még egy csomó helyen köszönnek rám így.

Én is kis településről származom, ahol én köszönök csókolomot az idősebbeknek, de ez nekem nem okoz gondot.

2011. jún. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
De ha te így köszönsz, akkor mi alapján vagy felháborodva, h neked is így köszönnek? Mellesleg kit érdekel, h köszönnek? tőlem aztán csával is köszönhetnek, nem érdekel
2011. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért köszönnek csókolommal, mert régen a nőknek így illett köszönni. És mivel már felnőtt nő vagy, nem fognak vadidegenek egyből letegezni, nem vagy már kisgyerek. Az, hogy a falubeli öregeknek csókolomozol, ők meg tegeznek természetes, mert ismernek téged, látták amikor még a csattogós lepkét tologattad. De egy vadidegennel azért mégis más, akár nagyapád korabeli akár nem.
2011. jún. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!