Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi számít büntetett előéletnek?

Mi számít büntetett előéletnek?

Figyelt kérdés
Konkrétan ha kaptam már közmunkát is ill. volt 2 év felfüggesztettem az már szerepelni fog az erkölcsimban?Vagy ha lejár a függesztett akkor az én előéletem büntetlen?????
2010. júl. 12. 13:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Azért érdekelne a dolog mert a cég ahol melózom el akar kűldeni egy tanfolyamra de oda feltétel a büntetlen előélet.
2010. júl. 12. 14:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már van felfüggesztetted akkor az már büntetett előélet. Ha lejár a 2 év attól az még ottmarad. Bár nem voltam még ilyen helyzetben de én így gondolom.
2010. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az erkölcsidben benne lesz, de az már helytől függ, hogy hol szaroznak egy felfüggesztetten, meg hol nem. Rendőr meg katona mondjuk szerintem már nem lehetsz vele, de mondjuk tanár vagy mi még talán.
2010. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És akkor én emiatt a dolog miatt(ami egy pitiáner gyerekcsíny volt)már rengeteg dologból kimaradok?Mert manapság mindenhova büntetlen előélet kell.

Basszus gratula a Magyar igazságszolgáltatásnak.

Ittas vezetéses emberölés 2év felfüggesztett 1 db 2300Ft-os Puma spray lenyúlása 2év felfüggesztett.

"Van egy ország ahol álmomban jártam......."

2010. júl. 12. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


100. § (1) A mentesítés folytán - törvény eltérő rendelkezése hiányában - az elítélt mentesül az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól.

(2) A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és - törvény eltérő rendelkezése hiányában - nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült.

(3) Újabb bűncselekmény elkövetése esetén a mentesítés nem terjed ki azokra a hátrányos következményekre, amelyeket e törvény a korábbi elítéléshez fűz.


102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

a) közérdekű munka, pénzbüntetés, foglalkozástól eltiltás, járművezetéstől eltiltás és kiutasítás esetén - foglalkozástól eltiltás vagy járművezetéstől eltiltás esetén a foglalkozás vagy a járművezetés gyakorlásának joga kivételével - az ítélet jogerőre emelkedésének napján;

b) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján

2010. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

asszem a törvénykönyvet részegen rták zsidó rasszista náci cigányok :P

-vélemény

2010. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ez engem is érdekelne, mivel elöttem az élet és válsztanom kell ugyhogy rendőr leszek:D és nekem is volt 1-2 "csínytevésem" szóval ha pénzbűntetést kap az ember akkor még tiszta marad?
2011. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!