Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik ilyenkor felvenni?

Mit illik ilyenkor felvenni?

Figyelt kérdés
Holnap temetésre kell mennem, és nagyon meleget mondanak holnapra. Délután 3kor lesz a temetés, és nem tudom mit tegyek. Hosszú újjú fekete felsőm van csak. szóba sem jöhet. szoknyában van egy térdig érő feketém, az jó lesz, és egy fekete körömcipő. de vegyek szerintetek a boltban ujjatlan fekete felsőt? az meg megint illetlen, nem? van egy fekete-fehér csinos felsőm ami visszafogott és nem túl meleg. de ilyenkor sem illik gondolom fehérben menni. vagy vegyek egy rövidujjú inget? ti miben mennétek? mert ráadásul viszonylag közeli hozzátartozó vagyok, szóval elől fogok állni. ki mit gondol? nem vagyok ebben jártas.
2010. júl. 14. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felülre vegyél valami laza, de diszkrét és nem CSAK fekete felsőt, mert ott leszel rosszul helyben... Délután 3kor temetés ilyen időben... Hát nem irigyellek :S Egyben részvét is. De tényleg ne csak feketében feszíts, mert rosszul leszel a tűző napon.
2010. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért igyekeznek olyan helyen tartani ilyenkor a szertartásokat, ahol nem tűz annyira a nap, pl sok temetőben a ravatalozó félteteje körül fák vannak, amik adnak egy kis árnyékot. Hosszú ujjút semmiképpen ne húzzál, mert tényleg ott leszel rosszul, viszont én ammondó vagyok nőként és közeli hozzátartozóként azért illik teljesen feketébe menni. Férfiakon láttam már fehér inget temetésen, de nőkön még sosem, én sem húznám fel ha nem muszáj. Vegyél egy olcsó, lenge ujjatlant vagy rövid ujjú blúzt, amiből azért nem lóg ki mindened. Igyál előtte jó sok vizet, és ebédelj, így abban a fél órában nem lesz semmi probléma! Nekem is van egy ujjatlan pólóm, amit sajnos csak ilyen szomorú eseményekre húzok fel, de volt vagy 800 Ft, annyit meg megér...
2010. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. én is úgy gondoltam, h veszek valamit inkább ami fekete, de nem meleg.
2010. júl. 14. 13:08
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Részvétem. Szerintem teljesen jó a fekete-fehér felső.
2010. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én múltkor fekete nadrágban és fehér ingben voltam temetésen. Sztem a fehér bőven megteszi temetésre, megadod vele a tiszteletet. Am nem én voltam az egyetlen, aki így volt. 18/L
2010. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
megoldottam: vettem egy fekete felsőt, 990 ft-ért. igazából egész jól néz ki, lengébb. spagettipántos, mellen nem feszül annyira, ilyen bővebb fazon, viszont jól áll rajtam nagyon. az elején pici strasszközekvől van egy pár sor kirakva, de nem kirívó. viszont felvehető még a temetés után is, mert egy térdig érő szoknyával elegánd lesz, egy minivel viszont kicsit dögösebb. szóval ügyes voltam.
2010. júl. 15. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Grat! Szépen megoldottad.. :D
2010. júl. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hàt..remélem nem abban mentél el
2014. jún. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!