Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy nőnek milyen alkoholos...

Egy nőnek milyen alkoholos italt "illik" fogyasztania egy céges rendezvényen? Létezik erre vonatkozóan valamiféle íratlan szabály?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm pl. azt mondta, hogy nem illik Hendrick's ginből gin tonicot kérni, azt tisztán kell inni, de az egy nőnek "nem áll jól".
2019. szept. 10. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

"céges rendezvényen"

Ha mondjuk a Procter&Gamble tart partit és az igazgató tanács is ott van, akkor illik női italokat nyomni, pl. koktél, tojás- vagy csokilikőr, borok, vermutok, ilyesmi. De ha az Orsós és fia vaskereskedés partija, akkor nincs szabály. A kettő között pedig társasága válogatja...

2019. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Big4 cégről van szó, hivatalos, összcéges rendezvény.
2019. szept. 10. 16:34
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Te ismered őket, társaságtól függ. Szerintem legegyszerűbb, ha koktéllal vagy pezsgővel nyitsz, és majd meglátod, a többiek mit isznak.
2019. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Mert ha drága pezsgőtől vagy koktéltól rúg be egy nő, az szebb látvány, mint ha sörtől vagy gintonictól?


Nekem ilyen sznob társaságban nem is lenne kedvem inni. Meg mondjuk elmenni se.

2019. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A "klasszikus" felállásban a nők koktélt, likőrt, pezsgőt isznak többnyire.
2019. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 orton válasza:
64%

Multiknál vannak a legaljasabb lerészegedések és a leggusztustalanabb budik. Főleg a női mosdókban.

Szerintem azt idd, ami van és jól esik.

2019. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk rövidből a jager és az unicum fogy a legjobban. Én egyébként sörös vagyok, de szeretem a bort is. Ha exrázom akkor jim beam-kóla vagy aperol(ezt is szeretik nálunk a női kollégák). Én nem szoktam ebből problémát csinálni. Azt iszom, amihez kedvem van.
2019. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Szilvapálinkát. Fél litert.
2019. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Koktél,pezsgő,vermut.
2019. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
vodka
2019. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!