Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illik a vonaton...

Mennyire illik a vonaton (vagy bármilyen tömegközlekedési eszközön) szoptatni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


Annyira illik, amennyire a gyerek éhes. Ha nem éhes, akkor nem illik. Ha éhes, akkor meg kell etetni. Pont. Az éhes gyermek esetében a többiek szempontjai nem játszanak szerepet.


Üdv. R

2017. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nincs más módszer az etetéshez (pl cumisüvegből) akkor úgy illik, hogy eltakarod kendővel a melled és az alatt szoptatsz, hogy ne ország-világ lássa a melled. Egyébként szerintem ez nem illik-nem illik kérdése. Ha éhes akkor etetni kell. Még mindig jobb, mintha végig ordítja az utat.
2017. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Az illik-nem illik itt arra megy ki, hogy szoptatáskor nem exponálod magad egy ultizó társaság közepén, hanem diszkréten félrehúzódsz és kendővel eltakarod a melledet. Csodálom, hogy erre magadtól nem jöttél rá...
2017. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
inkább igazából az a csoda, hogy nagyjából mindenki azt hitte hogy rólam van szó, fiú vagyok és a vonaton ma találkoztam ilyen helyzettel, és bár máskor is volt rá példa, de valahogy nem hiszem hogy ez ilyen helyre való
2017. máj. 4. 23:11
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
És kedves kérdező: mit kéne tenni egy 2 órás vonatúton egy éhes 5 hónapos gyerekkel?
2017. máj. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha tudja, hogy sokat fog utazni,akkor otthon fejje meg magát és vigyen cumisüveget magával az útra. Van olyan baba, amelyik bokákól a cumisüvegtől, de a legtöbb elfogadja. Ha szoptatni tud csak, akkor legalább takarja el a melleit, forduljon befele másoktól.
2017. máj. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

Pont annyira, mint neked elővenned a szendvicsedet.

A "fejje meg magát" (nem tehén) technikailag nehezen kivitelezhető, hiszen a lefejt anyatej könnyen romlik, csak hűtve tárolható, hidegen viszont a baba nem kaphatja. Mikrót meg ugye mégsem vihet anyuka magával.

A szoptatás egy természetes tevékenység, normális esetben anyukából annyit sem látsz, mint a plázában sétáló kidobott mellű cicákból.

2017. máj. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Mindig oda lukadunk ki, hogy a kisebbeknek kevesebb joguk van, mint a nagy mafláknak.

Te zabálhatsz előttem két pofával, a baba nem ehet, ha épp akkor jön rá, hogy ő bizony éhes vagy szomjas.

Te megbámulhatod a méretes kannákat, még füttyögsz is utánuk, de amikor arra használják, amire való, már fúj van.


Anya vagyok, a legkisebbem fél éves és nem az első. És még szoptatom. Minegyik gyereknél igyekeztem úgy megoldani az utazást, hogy lehetőleg ne legyenek se éhesek, se szomjasak, amíg el nem jutunk a célig. Mivel egyik sem cumisüvegezett (a kizárólagos szoptatás a legegészségesebb egy bizonyos korig, úgyhogy nekem ne ajánlgass nekem ezen kívül mást), ezért pontos logisztika kellett a tervezéshez.

Viszont a gyerek nem tanult logiksztikát, szakkönyvet sem olvasott és neked sem akar megfelelni, így ritkán, de megesett, hogy muszáj voltam szoptatni nyilvános helyen. Természetesen letakartam magam, mert nem akartam, hogy bárki bármit lásson.


Tehát akkor konlkúzió: ha szerinted az evés nem való nyilvános helyen, mint pl tömegközlekedés, akkor te se egyél és ne igyál ott soha többet, mert szerintem meg undorító.

2017. máj. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy a kérdezőnek (meg bárkinek) nem azzal van problémája, hogy egy baba táplálkozik.

Szerintem simán megoldható ez úgy, hogy nem hozzák zavarba a környezetüket. Azokkal van gondom, akik amúgy is látványosan tüntetnek az anyaságukkal és ilyenkor is szinte mások arcába tolják, "igen előveszem és szoptatok, letojom ha nem tetszik".

Mert ha odanézel? Azért vagy bunkó. Ha kerülöd, hogy odanézz? Akkor meg azért. Mert hogy ez természetes. A dugás is az, mégis félrevonulunk. Többnyire.

Na, "ősanyák", lehet leszavazni. :)

2017. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
annyit tennék hozzá hogy ez egy Budapest-Monorierdő út volt, tehát nem is hosszú, a gyerek meg már volt vagy másfél éves lassan, és nem a táplálkozásával van baj, hanem hogy pl nem cumisüvegből tette
2017. máj. 5. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!