Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki nem áll be a sorba,...

Ha valaki nem áll be a sorba, hogyan reagáltok?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanánban sok hivatalos ügyet kell intéznem, és felfedeztem egy foglamat, ami sok ember számára ismeretlen: "sorbanállás".

Tegnap kb. 2 órája szobroztam az önkormányzatnál, hatalmas sor volt, mikor csak úgy beficcen egy csaj 11 körül, belőz vagy tíz embert, és megáll mellettem. Senki nem szólt neki. Mondjuk én nagyon csúnyán néztem rá, láthatóan meg is értette, hogy én elém nem ajánlom, hogy beálljon.


Ma TAJ kártyát csináltattam a kórházban. Hasonló körülmények uralkodtak. Jön egy 40 körüli nő, barátnője lenne pont a következő, odamegy, jópofizik, elkezd panaszkodni, hogy neki mennyi dolga van,persze maga elé engedi. Még ez el is megy. Erre előjön egy másik a sor végéről, engedjék már előre, mert ő reggel már volt itt... És kit érdekel? Én meg a múlthéten.

Mikor én következnék, jelzem utolsó előtti voltam, mondja az utánam álló, engedjem már előre, mert 10 perc múlva a kozmetikusnál kell lenni... hát az eszem megáll.

Nem telik el fél perc, lejön valami doki, egy nagy stóc papírral, nálam egy lap volt... és megkérdezi, hogy sokáig tart-e? Mondtam, hogy csak be kell adnom a lapot. Ha sokáig akkor ő is bekéreszkedik hamarabb, vagy mi?

Az orvosnál rendszeresen beelőznek akik csak eredményt hoznak, vagy gyógyszert íratnak. Kiírták, hogy ezzel 8-9, 12-13 óra között menjen, a rendelést ne zavarja... mintha ott se lenne a papír.

Azt hiszik egyesek, csak ők sietnek, más meg ráér?

Komolyan mondom, jobb lenne, ha előre be kellene jelentkezni mindenhova.

A bankoknál először jó ötletnek tartottam a sorszámozást, de felesleges, valaki sz.rja le azt is. Bejön, megvárja még eljönnek egy pulttól, és odamegy...


Az hogy vannak ilyen bunkó emberek, az egy dolog. De hogy más meg szó nálkül hagyja... Ennyire hülye, hogy nemélég kivárni a sort, még maga elé is engedi az embereket? Amúgy ahol látják az ilyet, pl. bank, miért nem közlik a kedves ügyféllel mi a rend?


Szerintem az ilyen emberek nagyon bunkók, és saját magukat járatják le. Másrészt valahol meg igaza van, miért állna ott órákat, ha előre is mehet és senki nem szól neki..?


2010. júl. 15. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam szólni érte.Ha van olyan pofátlan ,hogy tolakszik ne csodálkozzon, ha szólok érte.

Jó,mondjuk ha dokinál van az ember és valaki sürgősségi eset,akkor az más helyzet...

2010. júl. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is pofátlanságnak tartom. Azért kiváncsi lennék ha valaki őket előzi be mit szolnak...Én is szolnék ha ugy elém állnak. Orvosnál is lehet várni, jó persze ha valaki mindjárt összeesik én meg tüsszentek valószínűleg nem mondom azt hogy várj már...De ha csak recept kell kivárom a sorom mert lehet hogy másnak nagyobb baja van.
2010. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Na, csak, hogy megnyugodjál:


Bolt nyílik az erdei tisztáson. Hosszú sor áll, várják a nyitást. A nyuszika is jön, elindul előre, de amikor a medvéhez ér, az kivágja a sorból.

Másnap még hosszabb a sor. A nyuszika most is próbál előretörni, de a medve megint kivágja.

Harmadik napon már hatalmas sor kígyózik. Az előretörekvő nyuszikát megint kidobják.

Felkel, megrázza magát a nyuszi:

-A francba! Ma sem tudok kinyitni.

2010. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a receptes-orvosos dolog stimmel. A boltban is néha előre kéredzkednek, de akkor általában nem is ok nélkül, mondjuk egy tejföllel, miközben mindenki másnál 40 cikk van. Fejlettebb helyeken ilyenkor két sor van: 10 cikk vagy kevesebb és 10-nél több. Még fejlettebb helyen rögtön, kérdezés nélkül előre mehet az, akinél csak egy csoki van, mert azt 20 mp kifizetni.

Viszont a receptezés parasztság, pláne, ha időpontra mennek az emberek. Nálunk bevezették a sorszámozást: a rendszer be sincs kapcsolva, hiába van ott a kijelző, nekik gyorsabb, ha az emberek tapossák egymást.

Igen, szólni kell, erélyesen, de ha az ember nem figyel vagy nem gyors, a szemfüles már be is ugrott a rendelőbe.

Hogy miért nem üvölti le az ember a tolakodó fejét? Mert ha megteszi, úgy néz rá a többi, mint egy gyerekgyilkosra attól függetlenül, hogy igaza van. A legtöbb ember kerüli a kínos figyelmet, ordítozást. Őket hívjuk baleknak, akik megérdemlik, hogy hátra szorítsák őket.

2010. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy zavar, mindenhol vannak ilyen bunko emberek, de en nem merek szolni. Epp szules elotti napon mentem a patikaba, hatalmas sor volt, mindenki szepen be is allt (hozzateszem sorszamot kell huzni) es egy kozepkoru ferfi csak ugy beallt elem. De ezt nem ertem, hogy hogy lehet, mert azt hittem, hogy a sorszam azert van, hogy aszerint hivjanak, megis o oda ugrott 4 ember ele, de egy szot sem szolt! Hulyek voltunk, hogy nem szoltunk, de nem akartam botranyt.


Azert a masik oldalt is megvilagitanam: egyszer egy no ram szolt, hogy ok elottem allnak es alljak mogejuk (nem elottuk alltam, hanem leultem), mikor en ezzel tisztaban voltam es nem is szandekoztam elejuk allni, csak le kellett ulnom par percre, mert 38 hetes terhes voltam es mar 2 orat ott alltam elotte, nem birtam tovabb allni. Szoval mielott valakit megsertetek, nezzetek meg, hogy esetleg nem is akar eletek allni, csak mondjuk kiall a sorbol mas okbol. K-rva rosszul esett...

2010. júl. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amugy nem ertem, hogy hogy lehet valaki olyan rosszindulatu, hogy faj neki, hogy egy terhes no nem all par percig, o meg igen? O is leulhetett volna. Volt hely.
2010. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
15:25, nem tudom hol laksz, de nálunk a terhes nőket alap, hogy előre engedjük, teljesen mindegy, mekkora a sor. Maximum Pesten, vagy tahófalván tudom elképzelni az ilyesmit.
2010. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is voltam már ilyen helyzetben: az iskolai ebédlő.

A gimisek 6. óra után mehetnek enni(ha van 6. órájuk).Az osztálytársaim természetesen előznek, nekik nem szólnak be.

Volt már többször olyan is, amikor már a 7. óra elkezdődött, mert nem tudtam megenni időben a két darab rántott húst.(ja és volt sor, meg késsel vágtam a húst, mert azért étteremben vagyok)

Az is hozzátartozik, hogy ekkor egy másik terembe kellett hurcolni a táskát, persze közben nőtt a sor.

Most már az egyik rántott hús számba, a másik marad szalvétába téve és ha felérek, akkor megeszem.

2010. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kiegészítés az előbbi válaszhoz:van,a mikor muszáj sietni(és előzni,ha van 7. óra)
2010. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az iskolához csak annyit, hogy én is voltam menzás, és azért iratkoztam ki, mert ha nem tudtam megenni, és késtem öt percet órától akkor az ugy kb rádszolnak vagy ha többet késel igazolatlan. Tegyük hozzá sorban álltam és ahogy elvettem a kaját becsengettek. Akkor már mit csináljak? Vigyem vissza?szünet elején már ott voltam az ebédlőbe...
2010. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!