Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiatal felnőttek! Ti hogyan...

Fiatal felnőttek! Ti hogyan reagáltok, amikor sokkal idősebb ismeretlen felnőtt szimplán úgy tegez titeket mintha a haverotok tenné?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar. Feltéve ha nem sértődik meg, ha visszategezem.

Amúgy ez kapcsolattól is függ. Egy tanártól pl. teljesen más, mint egy vadidegentől.

És szituációfüggő is. Ha csak szimplán közvetlen, akkor engem abszolút nem zavar. Az viszont már teljesen más, ha személyeskedik, vagy lekezelő stílussal teszi.


20/F

2010. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mostanság ez valamiért normlisnak számít.Úgymond megszűntek a generációk közti határok.Szerintem sok esetben visszatetsző és furcsa.Persze mondjuk iskolában vagy más intézményekben még nem fordul ez elő.
2010. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
50%
nem lep meg, elvégre az a nálam idősebb felnőtt a szülőm is lehetne akár, annyi év van köztünk.
2010. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én volt hogy isteneseb beégtem ha egy idősebbet magáztam pedig nálam ez a természetes hogy nem kezdek rögtön haveri szinten társalogni.
2010. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
istenesen*
2010. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

22:03-al értek egyet. én is elnézem/viselem egy határig, de ne próbálja túllépni azt, mert akkor elküldöm finoman a fenébe

21/L

2010. máj. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Ő az idősebb, ő dönthet úgy, hogy tegez. Én továbbra is magázom, ha sokkal idősebb, esetleg megkérdezem, hogy visszafelé is működjön-e a dolog. Elvégre mégis ő az idősebb.
2010. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ma már olyanok sem ismerik az illemszabályokat,akiknek állásuknál,beosztásuknál fogva kötelező lenne azokat ismerni.

Az illemszabály szerint akármilyen idős valaki,felnőtt embert nem tegezhet le! ( Természetesen a rokonok,vagy közeli ismerősök nem tartoznak ide). Ha bemutatkozáskor letegez egy felnőtt személyt,akkor automatikusan megadja neki a jogot a visszategezésre. Ha nagy a korkülönbség,akkor az illemszabály szerint a fiatal nem fogja keresznevén szólítani,hanem vagy megkérdezi,hogy hogyan szólítsa,vagy Mariska néninek,Pista bácsinak szólítja és tegezi.

76/N

2010. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Engem nem zavar, sőt jobban örülök, ha engem tegeznek. Én persze ha látom, hogy sokkal idősebb akkor magázom, engem ez nem zavar.

20F

2010. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm 22:45-ös szerintem ez így is van helyén.


Érdekes módon engem mindíg a lekezelő stílusú emberek tegeznek le és a normálisak magáznak.


Hogyan lehet egy ilyen szitut kezelni amikor egy sokkal idősebb felnőtt lekezelően beszél az emberrel?

2010. máj. 15. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!