Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Élelmiszerboltban a nő vagy a...

Élelmiszerboltban a nő vagy a férfi fizessen? Ti hogy szoktátok?

Figyelt kérdés

Együttélő, közös kasszán lévő (házas)pároktól kérdezem.


Van erre illemszabály? Ki pakol a kosárba, ki fizet?


2019. nov. 15. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%

Basszus, ha már eljutnak arra a szintre, hogy együttélnek, sőt, már házasságot is kötöttek, akkor fontos az illem szerint cselekedni?? Nem lenne jobb úgy cselekedni, ahogy nekik kényelmes? Mert szerintem ennyi idő alatt már kialakult a szokás.


Ha pedig annyi dolgot vesznek, amennyit már pakolni kell (5+), akkor pakoljanak együtt. Úgy lenne illendő, hogy míg a pénztáros dolgozik, a pár egyik tagja pedig pakol, addig a másik tag nem csak bámul előre, hanem pakol ő is. Aki pedig közelebb van a pénztárhoz, az fizet.

2019. nov. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11, te normális válaszokat vársz itt?

Nézd meg: a #8-ra az emberek fele helyeselt.

Direkt írtam így, hátha kibukik, de nem... helyeselték.

Amúgy a normális az, hogy az fizet, aki inkább szokott, a másik meg pakol. Így nem kell senkinek kétfelé figyelni, és ezeket mindketten normálisan el is tudják végezni.

Nem, nem kell 2 ember a pakoláshoz. Sem a fizetéshez. Abból csak zavar lehet, ha ezeket megosztják.


Amúgy nincsen illemszabály erre.

A régi szabályok még a nem önkiszolgáló helyekre vonatkoztak.

Ott pedig a férfi fizetett (ha többen voltak) és az eladó pakolt, majd utána a hordár vitte.

2019. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Laylah ***** válasza:
86%

Nincs erre külön szabály.

Nálunk úgy van, hogy egyikünk fizet, a másik pakol. Mondjuk mi nem vagyunk közös kasszán, de együtt élünk, és megosztjuk a kiadásokat. Rendszerint egyedül járok vásárolni, így ha ketten megyünk, akkor párom szokott fizetni, én pedig pakolok (nekem jobban megy a pakolászás, sokat utaztam, van gyakorlatom a legoptimálisabb helykihasználás megtalálásában :) ). A cuccot aztán mennyiségtől függően vagy ő, vagy ketten visszük, de mindig én viszem a könnyebbet.

2019. nov. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!