Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek 25-45 év...

Hogyan köszönjek 25-45 év közötti nőknek? 16f

Figyelt kérdés

2019. nov. 17. 23:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Aki járt már úgy mint én,az tudja, hogy menyire kellemetlen ,úgy magázni valakit, hogy , ő úgy tegez,hogy folyton kihangsúlyozza, a "te,, "neked,, "rólad,, stb szavakat...
2019. nov. 18. 18:41
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
csá nyanya
2019. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

„Ha idegenek, akkor jó reggelt/napot/estét.”


Ne csináljon már idiótát saját magából.

Jövőre (vagy már most is ez van) az osztálytársai végzős egyetemista pasikkal fognak járni/kavarni. Rengeteg középiskolás lányt ismerek akinek huszonéves barátja van. Ő meg magázódik ezzel a korosztállyal. Vicces kissé.


Én 27 vagyok, ha tizenéves ügyféllel találkozom (azért ez a ritkább) alap a tegeződés mindkét fél részéről.

2019. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

13, ha hivatalos helyen van, akkor magázódik, igen, mert ez a normális. A csendőrpertu is normális, mert ő gyerek, a másik oldal meg felnőtt, nem értem, mit kell ezen kamaszként kiakadni. A tanárai között is lehet 27 éves, azt se tegezi le, mert a státuszának illik megadni a tiszteletet. A tanár meg őt nyilván le fogja tegezni.

Ha este együtt kocsmázik az egyetemista haverokkal, azokat tegezheti, nyilván. De az ügyintézőt a pult mögött nem.

2019. nov. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

„De az ügyintézőt a pult mögött nem.”


Szemmel látható, hogy még az ügyintéző is tegezi. Innentől kezdve semmi probléma, ha ő is tegezni fogja a huszonéves ügyintézőt. Mintha valami szent helyről beszélnénk. Egy nyomorult hivatal emberek.

2019. nov. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Hát, most nem lettem okosabb, úgy látszik hogy az emberek egy része szerint ilyenkor alap a magázódás,egy másik resze szerint viszont a tegeződés az alap...

Ha ,pl boltban beszélek eladóval,akkor nekem honnét kéne tudnom, hogy ő éppen tegeződni , vagy magázódni szeretne???


Ezert utálom a magyar nyelvet, az angoloknál nincs ilyen...😀

2019. nov. 24. 21:00
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha bejön az ajtón egy ügyfél, azonnal köszönök neki. Jó reggelt/napot/estét kívánok vagy Szia/Helló!

Amennyiben utóbbi esetről beszélünk, sejteni lehet, hogy nem magázódás fog következni.

2019. nov. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Magázz le mindenkit, ez az alap. Aki tegeződni akar, az úgyis jelzi feléd.

De esetedben az, hogy valaki letegez, nem azonnali felhívás a visszategezésre, mert (hacsak nem nézel ki sokkal idősebbnek), a gyerekeket mindenki tegezi, ez valahogy ilyen bevett forma.

Mondjuk boltban egy eladót, ha ránézésre huszonéves, akkor visszategeznék a helyedben, idősebbet már nem. Hivatalos helyen meg egyáltalán nem, csak ha felajánlja.

2019. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Nem tudom hogy még él-e a kérdés, de leírom az én tapasztalataim:

19 évesen osztálytársam anyukájának "kezit csókolom"-mal köszöntem, mire ő egyből rávágta hogy tegeződünk, majd hallottam ahogy elmeséli a férjének (osztálytársam apjának) a történteket, hogy "ennyire öregnek nézek ki?" (kb. 40 éves volt). Szerintem eléggé megsértettem, de mégsem köszönhettem egyből szia-t, vagy helló-t, jó napot kívánok-kal pedig sosem köszönök nőnek (kivéve ha tanárnőről van szó, de ebben az esetben inkább a "csókolom Tanárnő!"-t használom).

Hivatalos helyeken mindig Jó napot kívánok!-kal köszönök és onnantól kezdve kölcsönös magázódás van. Van aki a hivatalos helyeken is tegeződik, ebben az esetben kölcsönös tegeződés van, esetleg egyirányú tegeződés.

Mindenesetre a "csókolom" köszönésre a 30-45 év közti nők szerintem elképesztően érzékenyek, mondhatni ölni tudnának a nézésükkel ha meghallják. (Már többször fordult elő velem, szám szerint 3-szor, és mit hallottam: "Anyum nem szereti ha magázzák...", "Már mondtam hogy tegeződjünk." - Aha először is, miért nem tudja előre mondani osztálytársam hogy nyugodtan tegezzem le elsőre az anyját, másodszor hogy a fenébe kéne emlékeznem arra hogy 2 éve tegeződtem egy másik osztálytársam anyjával, amikor max 2 mondatot beszéltem vele...


Szóval ahány ház annyi szokás, de röviden tömören:

Hivatalos helyen: egyetem, iskola, bank, hivatal, könyvtár...stb. hivatalosan kell köszönni.

Csókolom-mal inkább nyugdíjasoknak köszönj, a 30-45 éves nőknél pedig talán a jó napot (kívánok) lehet a legjobb alternatíva, esetleg a helló, bár ez már ismét instant tegezés.

Hivatalos helyen meg ha hivatalos vagy, akkor komolyabban vesznek.

2020. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!