Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért sznoboz le mindenki...

Miért sznoboz le mindenki csak azért, mert szeretem a minőségi dolgokat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
sokat néznek South Parkot?
2010. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Két dolog miatt lehet, egyik ha a te általános anyagi helyzetedhez mérik a "minőségi dolgaidat", a másik pedig, hogy TE mit értesz minőség alatt, meggyőződésből veszed őket, vagy nagyon látványos divathóbortból, mert lehet valaki úgyis igényes, hogy a minőséget(mások TApasztalata alapján mondjuk) és az árat is figyelembe veszi egyszerre!
2010. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Mert irigyek... Az ilyesmivel nem kell foglalkozni, én is szeretem a minőségi dolgokat, sőt, már-már betegesen rajongok értük...

Viszont a viselkedésedtől is függ, ha minden héten veszel valamit és azt látványosan mások orra alá dörgölöd, akkor jogosan sznoboznak le.

2010. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül irigységből. néha nagyon idegesítő és tenyérbemászó tud lenni az olyan ember aki csakis márkás üzletekben hajlandó vásárolni és majdhogynem lenézi a normál árkategóriás üzleteket. én is szeretem a márkás dolgokat ha ésszerű áron árulják őket. nem vagyok hajlandó 30 ezer ft-ot kiadni egy felsőért csak azért mert X márka...amúgy meg én szeretem a bershka , h&m,pimkie, tally weil cuccokat, amik nem nagy márkák de mindig találok magamnak valami jó cuccot.
2010. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem az a lényeg, hogy ott legyen pl. a ruhán a márkajel, hanem hogy jól érezzem benne magam. És pl. egy minőségi ruhának teljesen más a tapintása, mint egy olcsónak, így teljesen más érzés is benne lenni. Persze nem is mindig kell, hogy márkás legyen, simán felveszem az áruházi dolgokat, ha úgy ítélem meg, hogy jó a minősége. Vagy ha megtetszik egy ruha nagyon, akkor megveszem, ha még a kínaiban van, akkor is.

Cipőknél is nem azért veszek márkásakat, hogy felvágjak vele, hanem mert szerintem nincs fontosabb egy kényelmes, jó minőségű cipőnél. Sok bajt meg lehet vele előzni.

Vagy ételeknél is simán megveszem a 100 Ft-os mirelit halrudat, ha nincs másik, és ha ízlik, akkor legközelebb is azt veszem, mivel olcsó, de ha ehetetlen, akkor nyilván legközelebb a 600 Ft-osat rakom a kosaramba.

Szóval ha van minőségi áru olcsón, akkor azt veszem.

És inkább van 1 kabátom, mint 3, vagy inkább veszek egy hónapban 1x minőségi bort, mint 3x rosszat. De mondom, ha van olcsóbban olyan, ami ízlik/tetszik, akkor megveszem azt, nem teszem csak azért vissza a polcra, mert noname márkája van.

2010. júl. 19. 15:19
 6/7 anonim válasza:
25%
azért mert igénytelen prolik
2010. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reag erre: A kérdező kommentje

Én is ugyanígy élek, mint Te. És akinek ez nem tetszik, azt kerülöm. Ez nem sznobizmus. Igényesség. Így hívják.

Valamelyik előttem szólónak igaza van az irigységgel, ez gyakori. Van aki nem is a cuccokra irigy, inkább a lelki erődre, hogy takarékoskodni tudsz rájuk. De az ilyennek is legyen az ő baja. Nem muszáj vele kommunikálni.

2010. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!